Zamknij
REKLAMA

Piknik na rozpoczęcie letniego sezonu

13.09, 27.06.2022 KL Aktualizacja: 14.27, 27.06.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Letni festyn z lęborskimi policjantami odbył się w minioną sobotę w Siemirowicach. Mundurowi zaprezentowali uczestnikom imprezy policyjny sprzęt i zorganizowali pokaz tresury psa służbowego. Nie zabrakło też rozmów o bezpiecznym korzystaniu z kąpielisk w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na pikniku zorganizowanym w Siemirowicach z okazji rozpoczęcia letniego sezonu można było poznać charakterystykę pracy policjantów i obejrzeć sprzęt, jaki na co dzień mundurowi wykorzystują w służbie. Dużą atrakcją dla uczestników tego wydarzenia okazał się pokaz tresury policyjnego psa, który m.in. obezwładniał „pozoranta”. Przewodnik czworonoga opowiedział do jakich zadań i w jakich sytuacjach wykorzystuje się w Policji psy, które są nieocenionym wsparciem m.in. w poszukiwaniach osób zaginionych.

Ponadto policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przestrzegały przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, wchodzeniem do wody po długim przebywaniu na słońcu, po spożyciu alkoholu, skakaniem „na główkę” i innymi niebezpieczeństwami rozdając przy tym ulotki ze wskazówkami w tym temacie.

Z kolei z funkcjonariuszami ruchu drogowego można było porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Kto chciał, mógł wejść do radiowozu i przez chwilę poczuć się jak stróż prawa, a chętni do przywdziania w przyszłości policyjnego munduru mieli okazję dowiedzieć się jak przebiega proces rekrutacji do tej służby.

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%