Zamknij
REKLAMA

Podaruj chorym dzieciom radość

12.44, 29.11.2019 A.D Aktualizacja: 12.50, 29.11.2019
Skomentuj
REKLAMA

Ty też możesz sprawić radość dzieciom, przebywającym na oddziale onkologii i hematologii. Włącz się do akcji charytatywnej!

Każdy z nas chciałby spędzić zbliżające się Święta Bożego Narodzenia w gronie najbliższych, by nasze dzieci znalazły wymarzone prezenty pod choinką. Jednak są dzieci, które nie będą miały szansy przeżywać Świąt w gronie najbliższych. Ich domem będzie szpitalne łóżko...

Dlatego narodził się pomysł zorganizowania akcji, która polega na zbiórce prezentów dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii w Gdańsku. Organizatorzy chcieliby w ten sposób podarować dzieciom, z Oddziału Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku trochę uśmiechu i proszą wszystkich o pomoc.

W grę wchodzą (przede wszystkim ze względu na warunki, w których przebywają dzieci) tylko nowe rzeczy. Mogą to być wszelkiego rodzaju gry, książki, książeczki (także książki interaktywne, szeleszczące, itp.), albumy, puzzle, zabawki (lalki, samochodziki, klocki, itp.), artykuły plastyczne, kolorowanki. Czyli wszystko to, co może sprawić dzieciom radość. Dzieci przebywające na oddziale są w różnym wieku, od noworodków aż do 18 roku życia, obecnie z przewagą dzieci w wieku do ok. 10 lat.

- Prosimy o przekazywanie darów, ale zaznaczam, że nie mają to być żadne paczki już przygotowane – wyjaśnia Weronika, organizatorka akcji. - To my same będziemy to wszystko pakować w jednakowe torebki od prezentów i w ten sposób podzielone, aby każde dziecko miało zbliżoną wartość prezentu. 22 grudnia planujemy wybrać się w odwiedziny do dzieci i zanieść im te prezenty razem z Mikołajem.

Miejsc zbiórki jest kilka: w Pelplinie (Bernardinum), Gdańsku, Gdyni (dzielnice Karwiny i Cisowa) oraz bezpośrednio do organizatorek (po bezpośrednim ustaleniu miejsca i terminu z nimi). W akcji biorą udział także przedszkola i szkoły.

Wstępnie zbiórka prowadzona jest do 10 grudnia, ale organizatorki nie wykluczają przedłużenia jej do 13 grudnia. W weekend (14 i 15 grudnia) paczki będą pakowane, a kilka dni później dostarczone dzieciom.

Szczegóły można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku: facebook.com/events/2477730729223960

Gdzie oddać dary?

PELPLIN - Wydawnictwo Bernardinum, ul. Biskupa Dominika 11

GDAŃSK - Olivia Dental, Al. Grunwaldzka 492/1

GDYNIA - Sklep Zoologiczny Pies i Kot, ul. Leopolda Staffa 11f; Warsztat Urody, ul. Morska 228 c

(A.D)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%