Zamknij
REKLAMA

Uczniowie i nauczyciele w Finlandii

18.30, 13.02.2020 K.L
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie kl 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku i ich nauczyciele  wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus+. W dniach 2-9 lutego przebywali w miejscowości Suomussalmi w Finlandii, gdzie pracowali w grupach wykonując zadania projektowe.

Było to międzynarodowe spotkanie młodych ludzi i ich opiekunów z Finlandii, Grecji, Polski, Luksemburga, Włoch i Hiszpanii. Tematyka zadań była następująca: badanie  aktywności fizycznej młodzieży w poszczególnych państwach projektu, konkurs na najlepszy film-reklamę promujący sport, zbilansowana dieta w okresie dojrzewania oraz tradycyjne potrawy dla każdego państwa.

Oprócz wytężonej pracy projektowej uczniowie mieli okazję zwiedzić kilka szkół podstawowych w miejscowości Suomussalmi i okolicach. Bardzo  spodobał się zwyczaj chodzenia po szkole w ciepłych skarpetach zamiast typowego obuwia zmiennego, obowiązkowe wychodzenie na dużej przerwie na boisko szkolne, godzinna przerwa na obiad oraz przytulne pracownie klasowe. Młodzież z Lęborka zwiedziła także szkołę sportową w mieście  Vuokatti, gdzie przygotowują się najzdolniejsi młodzi sportowcy z całej Finlandii do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych i olimpiadzie.

Największą frajdę sprawiła przepiękna zimowa pogoda ( -17º) i obserwowanie na niebie zorzy polarnej, a także ogromne zaspy śnieżne, zabawa na śniegu, jazda na nartach, Nordic Walking, pobyt w saunie oraz farma reniferów, gdzie uczniowie sami mogli karmić te piękne zwierzęta.

Zdjęcia: Urząd Miasta Lębork

Następne spotkanie Erasmusa odbędzie się już w maju w Hiszpanii.

(K.L)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%