Zamknij
REKLAMA

"Polowanie na śmieci"

13.00, 29.05.2021 K.L Aktualizacja: 16.55, 29.05.2021
Skomentuj Fot. Koło Łowieckie Głuszec z Lęborka
REKLAMA

Koło Łowieckie Głuszec z Lęborka zorganizowało tydzień temu "polowanie na śmieci" na terenie swojego obwodu łowieckiego. Wiele osób zbierało, mimo niepogody, śmieci w lasach dwóch gmin.

W zbiórce śmieci, w ramach Światowego Dnia Ziemi, uczestniczyli nie tylko członkowie Koła, ale również okoliczni mieszkańcy i sympatycy przyrody. Wysprzątano różne rejony lasu na terenie Gmin Nowa Wieś Lęborska i Cewice.

Stary telewizor, pęknięta toaleta, opony i części samochodowe oraz zatrważające ilości plastiku -  to wszystko, jak się okazało, można znaleźć w lasach.

Ilość śmieci, które udało się nam zebrać jest przerażająca, ale najgorsze jest to, że to tylko ułamek tego co tam zalega – mówi jeden z uczestników zbiórki.

Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych oraz wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Problem tzw. „dzikich wysypisk” w rejonie obsługiwanym przez Koło przybiera ostatnio na sile, ale prawdziwą udręką dla przyrodników jest również pozostawianie plastikowych butelek i innych śmieci wzdłuż leśnych ścieżek.

Dbanie o przyrodę to nasz obowiązek. Bardzo cieszy nas fakt, że w zbiórce wzięło udział tyle dzieci, którym rodzice starają się wpoić miłość do przyrody. To daje nadzieję na przyszłość, że nowe pokolenia przestaną traktować las jako wysypisko – dodaje prezes Koła Piotr Gontarek.

Podsumowanie akcji odbyło się pod wiatą myśliwską w Pogorzelicach, gdzie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek od Koła.

Źródło: Koło Łowieckie Głuszec z Lęborka

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%