Zamknij
REKLAMA

Nie ma nic za darmo - mówi "Zdolniak" Wiktoria Wasilewska

17:30, 05.02.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Przedstawiamy Wiktorię Wasilewską z Lęborka, pierwszą tancerkę z cyklu "Zdolniaki".

Powiat lęborski to kopalnia młodych talentów. Dowodem na to jest 14-letnia Wiktoria Wasilewska z Lęborka. Jej przygoda z tańcem zaczęła się wcześnie - gdy miała zaledwie 8 lat. Teraz jej kariera nabiera tempa. Uczestniczy w warsztatach tańca pod okiem finalistów programu "You Can Dance". W Gdańsku uczy się różnych technik począwszy od baletu, tańca ludowego, charakterystycznego, współczesnego i hip-hopu. Dużym wsparciem w realizacji tanecznych marzeń jest jej mama, Aneta. 

- Dla Wiktorii taniec jest całym światem. Stojąc z boku, bacznie przyglądamy się jak rośnie i rozwija w tańcu. Z dnia na dzień robi widoczne postępy. Taniec daje jej poczucie wolności, uwielbia scenę. Wiktoria jest dumą naszej rodziny - mówi Aneta Wasilewska, mama Wiktorii.

- Jak to się zaczęło?

- Gdy byłam mała, to tańczyłam od razu, gdy tylko usłyszałam muzykę. Taniec stał się moim marzeniem, więc postanowiłam je zrealizować. Dołączyłam do grupy tanecznej "Tempo" pod opieką Mirosławy Jóźwiak i Klaudii Jóźwiak. Na pierwszy konkurs taneczny pojechałam do Łeby, mając zaledwie 9 lat. Zatańczyłam pierwszy w swoim życiu taniec solowy ,,Angel". Potem były już tylko kolejne konkursy, gdzie zdobywałam wysokie miejsca na podium. 

- Kiedy nastąpił przełom w Twojej karierze tanecznej?

- W wakacje pojechałam na warsztaty taneczne do Gdańska. Tam zostałam dostrzeżona przez nauczycielkę Szkoły Baletowej. Dostałam propozycję rozpoczęcia nauki w tej placówce. Tak więc mając zaledwie 9 lat zostałam uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Teraz mija już piąty rok. Dodatkowo cały czas ćwiczę w grupie ,,Tempo", gdzie pod okiem Klaudii Jóźwiak przygotowuję się do konkursów ogólnopolskich.

- Nawiązując do konkursów, możesz wymienić kilka swoich szczególnych osiągnięć?

- Zdobyłam Mistrzostwo Polski w tańcu Nowoczesnym Elbląg 2017 oraz 2 złote medale w kat. wiekowej 12-15 lat. W konkursie City of Dance w Białymstoku zdobyłam 2 złote medale w kat. solo 12-15 lat. W IV Ogólnopolskim Turniej Solistów i Duetów Mistrz Tańca wygrałam 3 złote medale oraz jeden srebrny. Osiągnięć zdobyłam bardzo dużo, nie sposób je wszystkie wymienić. Mam nadzieję, że w 2018 roku też trochę wywalczę.

- Czy to znaczy, że czekają Cię nowe wyzwania?

- Tak. Chciałabym skończyć Szkołę Baletową, gdyż przyszłość chcę wiązać zawodowo z tańcem. Moim marzeniem jest, aby być finalistką programu "You Can Dance". Rok 2018 będzie wielkim wyzwaniem. Otrzymałam wiadomość, że dostałam się do finałów powiatowych ,,Talentów Pomorza". Czeka mnie mnóstwo konkursów i występów w Operze Bałtyckiej oraz w Filharmonii Bałtyckiej.

- Co byś powiedziała tym, którym nie starczy odwagi na walkę o spełnienie marzeń?

- Marzenia się spełnią, ale trzeba mieć konkretny cel i konsekwentnie do niego dążyć. Jeśli masz w sobie pasję, walcz o nią bez względu na przeciwności losu. Nie ma nic za darmo!

REKLAMA

Komentarze (1)

ObserwatorObserwator

1 0

Zdolna,Młoda,Cudna! 18:09, 05.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone