Zamknij
REKLAMA

Negatywny test na COVID-19 bez wychodzenia z domu! Handel kwitnie

13:30, 14.01.2021 | oprac. M.O.
Skomentuj Takich ogłoszeń w całej Polsce pojawia się mnóstwo fot. screen ogłoszenia
REKLAMA

W internecie roi się od ogłoszeń handlarzy oferujących "negatywne testy" na COVID-19. Lewe testy można zdobyć w zaledwie 24 godziny.

W dobie pandemii COVID-19 wiele krajów wprowadziło dodatkowe obostrzenia. Większość państw chce przyjmować tylko zdrowych gości i turystów. W tym celu wprowadzono obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR.

Test ten ma być wykonany maksymalnie 72 h przed wyjazdem. Koszt takiego komercyjnego badania waha się od 390 do 550 zł.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie takich badań są tajemnicze ogłoszenia, w których oferowane są negatywne testy bez wychodzenia z domu. 

Handlarze oferują lewe testy w 24 godziny. Zaświadczenia można zdobyć w dowolnie wybranym języku. Wysyłane są na adres e-mailowy, kurierem lub do paczkomatu. 

 - Oferujemy negatywny wynik testu na COVID-19 wraz zaświadczeniem lekarskim. Bez fizycznej wizyty w szpitalu i laboratorium. Wyjeżdżasz za granicę do pracy lub na wycieczkę. Wynik testu otrzymasz w wybranym przez siebie języku. Nie masz czasu na stanie w ogromnych kolejkach. Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Napisz do nas, a swój test otrzymasz w ciągu 24h od zamówienia - możemy przeczytać w ogłoszeniu.

Podany jest tam również adres mailowy do kontaktu. 

Koszt takiego zaświadczenia „na żądanie” to kwota 150zł.

W celu przystąpienia do realizacji zamówienia sprzedawca informuje, że potrzebne będą również dane do umieszczenia na dokumencie - imię i nazwisko, data urodzenia, data wykonania testu i data wystawienia zaświadczenia.

Przypominamy jednak, że wykonanie fałszywego testu jak i posługiwanie się nim jest przestępstwem. Co więcej, użycie go wobec służb zagranicznych skończyć się aresztem. 

(oprac. M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%