Zamknij
REKLAMA

Most na Weterynaryjnej już widoczny

09:30, 10.10.2017 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Widać postępy przy budowie mostu przez rzekę Łebę. Betonowe przęsło połączyło oba brzegi.

Zgodnie z umową most ma być oddany do użytku najpóźniej do 30 września 2018. Jest szansa, że ruch pieszo-samochodowy uruchomiony zostanie o kilka miesięcy wcześniej.

Stan prac na początek października to wykonane drogi dojazdowe od strony ul. Komuny Paryskiej z większością chodników i krawężników oraz położona pierwsza warstwa asfaltowej podbudowy. Prace drogowe realizowane są także od strony ul. Weterynaryjnej. Most ma już przyczółki a na nich przerzucone są żelbetonowe belki. Równolegle z inwestycją trwają dodatkowe prace projektowe nad dostosowaniem pozostałej części ul. Weterynaryjnej (do skrzyżowania z Pionierów) do standardu dróg dojazdowych przy moście.

Drogowo-mostowa inwestycja obejmuje budowę betonowego mostu oraz 100 metrów ulicy w kierunku Weterynaryjnej i 300 metrów nowej drogi w kierunku Komuny Paryskiej. W ramach inwestycji powstanie plac do zawracania na ul. Lotników oraz schody i zjazd do ul. Matejki. Na całej długości położona została kanalizacja deszczowa z separatorami oraz chodnik i ścieżka rowerowa. Most z dojazdami po obu stronach zyska 16 lamp oświetleniowych, przebudowana zostanie też sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna.

Most w tym miejscu przewidywany był w planie miejscowym już w latach 90-tych. W ostatnich latach o jego budowę mocno zabiegali mieszkańcy (m.in. petycja 200 osób). Mostowa inwestycja ma m.in. odciążyć ruch na skrzyżowaniach Armii Krajowej z Czołgistów czy Al. Wolności. Most skróci także dojazd straży pożarnej do rozległej części miasta, tworząc alternatywny przejazd w północnej części miasta. Skorzystają też piesi i rowerzyści, pracownicy firm przy ul. Pionierów oraz uczniowie Powiatowego Centrum Edukacyjnego.

Wartość inwestycji szacuje się na 3 mln 444 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018