Zamknij
REKLAMA

Słynny podróżnik odwiedzi szkołę swojego imienia

09:00, 04.06.2022 | Kl
Skomentuj Fot. palkiewicz.com
REKLAMA

Podróżnik Jacek Pałkiewicz, patron Niepublicznej Szkoły Podstawowej Azymut w Mostach, będzie gościem honorowym na uroczystym otwarciu w Szkole muzeum poświęconego podróżom pana Jacka i zebranym z wypraw pamiątkom.

Na 7 czerwca br. w Niepublicznej Szkole Podstawowej Azymut w Mostach zaplanowano wydarzenie związane z otwarciem muzeum, poświęconego jej patronowi podróżnikowi Jackowi Pałkiewiczowi. Sam patron będzie gościem honorowym wernisażu. Muzeum będzie przedstawiało sylwetkę podróżnika, jego wyprawy oraz zgromadzi wiele pamiątek przywiezionych przez pana Jacka.

W związku z otwarciem muzeum Szkoła zorganizowała kilka wydarzeń. Jednym z nich jest wystawa plakatów przybliżających sylwetkę Jacka Pałkiewicza i jego podróży. Plakaty te można zobaczyć między innymi w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Wystawa ustawiona została w holu, na piętrze urzędu.

Jednocześnie, w dniach 1.06 -16.06.2022 r. w Wieży Ciśnień w Lęborku, dla zwiedzających jest dostępna wystawa fotograficzna pt.: „Podróże Jacka Pałkiewicza”.

Źródło: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Azymut im. Jacka Pałkiewicza w Mostach

Jacek Edward Pałkiewicz – polski dziennikarz i podróżnik, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.

Jacek Pałkiewicz urodził się 2 czerwca 1942 w niemieckim obozie pracy w Immensen. Dzieciństwo i młodość spędził w Ełku. Karierę podróżniczą rozpoczyął jako oficer na statkach taniej bandery panamskiej (1971-72). W 1973 roku pracował jako inspektor kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie. W 1975 ukończył Szkołę Dziennikarską w Mediolanie i od tego czasu pracował jako dziennikarz między innymi przez wiele lat w dodatku ilustrowanym „Sette” do „Corriere della Sera”. Jest autorem kilkunastu książek oraz filmów dokumentalnych, publikuje reportaże w licznych magazynach europejskich. W Polsce współpracuje z „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”.

Odbył i kierował wieloma wyprawami międzynarodowymi. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie przetrwaniowym. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. W 1983 r. założył w Bassano del Grappa (Włochy) szkołę przetrwania.

Obecnie mieszka we Włoszech, w miejscowości Bassano del Grappa.

Źródło: wikipedia.org

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%