Zamknij
REKLAMA

Obchody Złotych Godów w Gminie Cewice

08.00, 18.08.2022 KL
Skomentuj Fot. M. Kapela
REKLAMA

W tym roku 21 par małżeńskich z Gminy Cewice obchodzi jubileusz Złotych Godów. 11 sierpnia 2022r. odbyła się uroczystość, podczas której pary otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także upominki, kwiaty i moc życzeń.

Z okazji Złotych Godów w Domu Kultury w Maszewie Lęborskim zorganizowano wspólną uroczystość, aby uczcić ten szczególny jubileusz. W tym roku 21 par małżeńskich z terenu gminy Cewice obchodzi pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego i z tej okazji otrzymały one medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W uroczystości wzięło udział 19 par, dwie pozostałe urzędnicy odwiedzili w domach.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Cewicach Katarzyna Bazylewicz tymi słowami zwróciła się do Jubilatów na początku uroczystości:

Bardzo się cieszę, że jesteście z nami, Drodzy Jubilaci, i że wspólnie z Wami możemy świętować tak wspaniałe jubileusze. Wieloletnim, wspólnym życiem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Dlatego jubileusz Złotych Godów cieszy się tak wielkim poważaniem i szacunkiem społecznym.

Uroczystego wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka. Jubilaci otrzymali również upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wójt w imieniu swoim, radnych, sołtysów i mieszkańców gminy złożył Jubilatom najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

Drodzy Jubilaci, jesteście dla nas wzorem i jako włodarz jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że wspólnie z mieszkańcami naszej gminy możemy Was uhonorować. Przez 50 lat związku małżeńskiego na pewno nie było łatwo, bo były różne czasy. Wychowaliście dzieci, poradziliście sobie i za to wielki ukłon w Waszą stronę. Życzę wielu lat w zdrowiu, stabilizacji egzystencjalnej i materialnej oraz finansowej. Dziękuję Waszym rodzinom i Waszym dzieciom, że Was wspierają.

Dostojnym Jubilatom zaśpiewał regionalny zespół „Mareszci” oraz wokalistki Natalia Szymikowska i Iwona Witke. Po oficjalnej części uroczystości Jubilaci oraz goście zasiedli do wspólnego poczęstunku. Wzniesiono toast za zdrowie symboliczną lampką szampana i odśpiewano „Sto lat”.

Poniżej lista tegorocznych Jubilatów:

 1. Halina i Bernard Dulińscy z Bukowiny
 2. Ewa i Adam Kazimierczakowie z Bukowiny
 3. Gabriela i Włodzimierz Baranowie z Cewic
 4. Danuta i Czesław Cygiertowie z Cewic
 5. Barbara i Stanisław Stankiewiczowie z Cewic
 6. Danuta i Jan Kellerowie z Cewic
 7. Teresa i Stanisław Młyńscy z Cewic
 8. Lidia i Edmund Zimni z Łebuni
 9. Teresa i Edmund Labudowie z Łebuni
 10. Genowefa i Marian Maszotowie z Łebuni
 11. Teresa i Stefan Wenta z Łebuni
 12. Teresa i Zygmunt Mrozewscy z Łebuni
 13. Bronisława i Jan Itrychowie z Maszewa Lęborskiego
 14. Janina i Jerzy Lewnau z Maszewa Lęborskiego
 15. Stanisława i Tomasz Smardzewscy z Maszewa Lęborskiego
 16. Teresa i Jan Truszkowscy z Siemirowic
 17. Klara i Jan Winniccy z Siemirowic
 18. Urszula i Leszek Orlikowscy z Siemirowic
 19. Agnieszka i Henryk Wrzeszczowie z Unieszyńca
 20. Marianna i Zenon Dębowi z Cewic – medale z upominkami wręczone zostały podczas wizyty domowej Wójta Gminy Cewice oraz Kierownika USC w Cewicach
 21. Regina i Jerzy Gączarzewiczowie z Cewic – medale z upominkami wręczone zostały podczas wizyty domowej Wójta Gminy Cewice oraz Kierownika USC w Cewicach.

Źródło: Gmina Cewice. Fot: M. Kapela

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%