Zamknij
REKLAMA

Powiatowe Dożynki w Krępie Kaszubskiej

15.28, 12.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Krzysztof Poziemski
REKLAMA

Tegoroczne 22. Powiatowe Dożynki odbyły się wczoraj (11 września) w Krępie Kaszubskiej. Była msza dziękczynna za zebrane plony, tradycyjnie podziękowano też rolnikom za ich trud. Liczne atrakcje przyciągnęły wielu mieszkańców i gości.

Na terenie rekreacyjnym w Krępie Kaszubskiej odbyły się wczoraj, 11 września XXII Powiatowe Dożynki. Powiatowe święto plonów zapoczątkowała polowa dziękczynna msza święta, którą odprawił ks. Krzysztof Kozakiewicz, proboszcz parafii p.w. Jana Chrzciciela w Białogardzie.

Do Krępy Kaszubskiej przybyli licznie samorządowcy powiatu lęborskiego, mieszkańcy miejscowości i gmin.  Podczas dożynek zagrała m.in. Orkiestra Dęta Ziemia Lęborska, Zespół Regionalny “Frantówka”, Paweł Stasiak – Papa C, artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, a o godz. 20:00 wystąpiła gwiazda wieczoru - Krystyna Giżowska,

Na przybyłych gości czekały stoiska gastronomiczne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, atrakcje dla najmłodszych, strefa edukacji ekologicznej, a także kiermasz dożynkowy z nagrodami. Podczas wydarzenia tradycyjnie został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” oraz XXII edycja powiatowego konkursu „Żyjmy ładniej”. I miejsce w konkursie wieńców dożynkowych zajął wieniec z Gminy Wicko. Natomiast w konkursie „Żyjmy ładniej” nagrody za I miejsca trafiły do mieszkańców Gminy Cewice. W kategorii: posesja rolnicza I miejsce zajęli Katarzyna i Grzegorza Malek, natomiast I miejsce w kategorii: posesja nierolnicza otrzymała Jadwiga Mazurek.

Zobacz fotorelację z Dożynek (kliknij na zdjęcie) przygotowaną ze zdjęć autorstwa Krzysztofa Poziemskiego.

Info. Gm. Cewice

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%