Zamknij
REKLAMA

Podpisano umowę na przebudowę drogi Garczegorze – Łebień

10.20, 16.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Powiat Lęborski
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym podpisano umowę na realizację przebudowy drogi z Garczegorza do Łebienia. Inwestycja o łącznej wartości 6,3 mln zł otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1309G uzyskała dofinansowanie jako jedna z dwóch kluczowych inwestycji w ramach naboru wniosków do RFRD na rok 2022. W lutym br. o decyzji przyznania dofinansowania poinformował minister Piotr Müller podczas wizyty w lęborskim starostwie na spotkaniu, w którym uczestniczyli samorządowcy z terenu powiatu lęborskiego. Rządowe dofinansowanie przedsięwzięcia to połowa wartości całości inwestycji, czyli 3 mln 150 tys. zł. Drugą część solidarnie w proporcjach pół na pół pokryją samorządy Nowej Wsi Lęborskiej i Powiat Lęborski.

Przebudowa  obejmie odcinek 4,2 km drogi, która obecnie znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Realizacja inwestycji w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę warunków drogowych na terenie powiatu i konkretnie na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Przebudowa drogi obejmie m.in. wykonanie skrzyżowania typu rondo w miejscowości Garczegorze. Poza terenem zabudowanym wykonana zostanie nawierzchnia o szerokości 6 m. Na terenie zabudowanym szerokość ta wyniesie 5,5 m. Jezdnia zostanie wyposażona w utwardzone pobocza o szerokości 0,75 m. Ponadto w miejscowości Garczegorze wykonany zostanie ciąg pieszo-rowerowy.

Termin zakończenia przebudowy i oddanie drogi do użytku zaplanowany został na koniec czerwca 2023 roku.

Umowę podpisali Alicja Zajączkowska - Starosta Lęborski z Edmundem Głombiewskim - wicestarostą oraz Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%