Zamknij
REKLAMA

Budynek PCE zyskał nowoczesny system sygnalizacji ppoż

15.27, 07.10.2022 KL Aktualizacja: 15.36, 07.10.2022
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

System sygnalizacji pożarowej z instalacją oddymiania zainstalowany w budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku to inwestycja w bezpieczeństwo. Inwestycja stanowiła realizację zaleceń Państwowej Straży Pożarnej.

Poprawa bezpieczeństwa uczącej się młodzieży oraz infrastruktury oświatowej było celem wyposażenia budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku w nowoczesny system sygnalizacji pożarowej z instalacją oddymiania. Zalecenie montażu systemu ppoż wydała szkole Państwowa Straż Pożarna.

W ramach inwestycji w ciągach komunikacyjnych szkoły i newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa pomieszczeniach zamontowane zostały czujniki dymu, które uzupełniają dwa systemy oddymiania w klatkach schodowych, wspierające ewakuację w sytuacji pożarowego zagrożenia i zadymienia obiektu. W stropodachu klatki schodowej „C” umieszczona została klapa dymowa – również sterowana automatycznie. Drzwi wejściowe  wyposażone zostały w elektromechaniczne urządzenia blokujące. Całością steruje centrala systemu sygnalizacji ppoż wraz z centralami oddymiania z zasilaczami buforowymi.

Całkowity koszt realizacji to 199.671,18 zł, z czego 179.704,06 zł pokryły środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%