Zamknij
REKLAMA

Przebudowa ul. Mostowej na ukończeniu

15.59, 19.10.2022 KL Aktualizacja: 16.00, 19.10.2022
Skomentuj Fot. UG Nowa Wieś Lęborska
REKLAMA

Dobiega końca przebudowa drogi gminnej 122024G wzdłuż ul. Mostowej prowadzącej do zabudowy jednorodzinnej w Nowej Wsi Lęborskiej. W ramach inwestycji przebudowano również przejazd kolejowo-drogowy. Prace zakończą się w listopadzie br.

Przebudowana droga 122024G łączy się bezpośrednio z drogą gminną 122029G, która przebiega przez rozwijające się osiedle i łączy Gminę Nowa Wieś Lęborska z Gminą Miastem Lębork.

Wcześniej na całym 350 m odcinku była tu nawierzchnia gruntowa. Droga podczas budowy ronda w Nowej Wsi Lęborskiej stanowiła alternatywną drogę do Lęborka i okolic przez co była użytkowana w dużym stopniu i uległa znacznemu zniszczeniu.

W ramach inwestycji zrealizowano budowę systemu kanalizacji deszczowej w celu prawidłowego odwodnienia drogi oraz odprowadzenia wód opadowych z terenów przyległych, a także przebudowę mostu, który teraz umożliwia jednoczesny ruch samochodów osobowych w obu kierunkach, co wcześniej nie było możliwe ze względu na szerokość jezdni. Ponadto oprócz nowej asfaltowej nawierzchni wykonano wyniesione skrzyżowanie, a także pobocze, chodniki i oświetlenie.

Inwestycja przewidywała również przebudowę przejazdu kolejowo-drogowego. Zmieniona została jego geometria, dzięki czemu poprawie uległa widoczność dla pojazdów przejeżdżających przez przejazd oraz innych uczestników ruchu.

Całość wykonanych prac w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i podróżujących drogami Nowej Wsi Lęborskiej.

Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze wymalowanie pasów drogowych i przejść dla pieszych. Prace mają się zakończyć w listopadzie br.

Inwestycja została dofinansowana kwotą 1 276 441 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a jej całkowita wartość wynosi 2 687 253 zł.

Źródło: UG Nowa Wieś Lęborska

 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%