Zamknij
REKLAMA

Droga Garczegorze – Łebień wkrótce będzie remontowana

16.19, 25.10.2022 KL Aktualizacja: 16.20, 25.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przebudowa drogi powiatowej 1309G na odcinku Garczegorze – Łebień, na którą podpisano w miniony poniedziałek umowę, zakończy koszmar kierowców - znikną dziury.

Podpisana w poniedziałek (24.10) w lęborskim starostwie umowa z wykonawcą przewiduje wzmocnienie i poszerzenie jezdni na odcinku 4,2 km oraz wykonanie obustronnych bitumicznych poboczy szerokości ok. 0,75 m, co polepszy warunki ruchu pieszych i rowerzystów. W Garczegorzu przebudowane zostanie skrzyżowanie dróg na bezkolizyjne „małe rondo”. Miejscowość zyska również nowe ciągi pieszo-rowerowe i przejścia dla pieszych. Na całym przebudowywanym odcinku zwiększone zostanie bezpieczeństwo poprzez wybudowanie peronów dla pasażerów komunikacji publicznej, zamontowanie barier drogowych oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego. Likwidacji ulegnie nieczynny od lat przejazd kolejowy.

Inwestycja finansowana będzie z trzech źródeł. Całkowity koszt inwestycji to 6.944.444 zł, dofinansowanie w wysokości 3.150.000 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Lęborski na inwestycję przeznaczył 2.219.444 zł, a 1.575.000 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Nowa Wieś Lęborska.

To już tradycja, że gminy partycypują w modernizacji dróg powiatowych. I jest to korzystne dla wszystkich stron. Gmina zyskuje nową przebudowaną drogę, ułatwiającą codzienną komunikację mieszkańcom, Powiat powiększa liczbę kilometrów zmodernizowanej sieci dróg. Wszyscy zyskują na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i komforcie poruszania się po drogach powiatu lęborskiego.

Na realizacji inwestycji zyskają również turyści odwiedzający powiat lęborski, ponieważ inwestycja zakończy modernizację drogi powiatowej nr 1309G na całym odcinku od Garczegorza do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1306G prowadzącą do miejscowości nadmorskich. Przedstawiciel wykonawcy zapewnił, że firma dołoży starań, by prace wykonać jak najsprawniej, nie przerywając ich nawet w okresie zimowym - o ile pozwolą na to warunki pogodowe, nie zakłócając skuteczności procesów technologicznych. Całość przebudowy zakończy się najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%