Zamknij
REKLAMA

Zakończono I etap przebudowy drogi Pogorzelice - Unieszyno

13.06, 04.11.2022 KL Aktualizacja: 13.15, 04.11.2022
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

Wczoraj, 3 listopada nastąpiło odebranie I etapu inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (m. Pogorzelice) do m. Unieszyno – DP 1320G od km 0+000 do km 5+800”, realizowanej przez Powiat Lęborski przy współpracy z gminami Nowa Wieś Lęborska i Cewice oraz Nadleśnictwami Lębork i Cewice.

Przebudowana droga zyska wzmocnioną konstrukcję i szerszą nawierzchnię jezdni, co znacznie ułatwi wymijanie pojazdów, bez konieczności korzystania z pobocza gruntowego. Ponadto droga  wyposażona zostanie w elementy bezpieczeństwa ruchu i nowe oznakowanie. Realizacja inwestycji umożliwi dojazd do nowobudowanego hospicjum, a lokalnej społeczności łatwiejszy dostęp do szkół i urzędów poprzez transport publiczny.

Obecnie zakończył się I etap budowy o wartości 3 338 888,89 zł. W  Unieszynie układ drogowy został całkowicie przebudowany i uzupełniony o chodniki, wyspę rozdziału, zjazdy bitumiczne, co korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo uczestników ruchu.Łączna wartość inwestycji wynosi 6 677 777,78 zł. Planowany termin zakończenia prac II etapu to maj 2023.

Na realizację inwestycji udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 95% w ramach programu Polski Ład. Pozostałe 5% to wkład Powiatu Lęborskiego, gmin Nowa Wieś Lęborska i Cewice oraz Nadleśnictw  Lębork i Cewice.

W odbiorze uczestniczyli: Jan Dominiecki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lębork, Krzysztof Liziński - Nadleśniczy Nadleśnictwa Cewice, Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Zdzisław Chojnacki – Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, Jerzy Bańka – Wójt Gminy Cewice, Marzena Reclaf – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Cewice oraz Mirosława Kaczyńska reprezentująca posła na Sejm RP Piotra Müller.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%