Zamknij
REKLAMA

X Powiatowe Forum Senioralne

11.00, 10.11.2022 KL
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

Seniorzy oraz osoby zaangażowane w realizację zadań z zakresu szeroko pojmowanej polityki senioralnej, realizowanej na terenie powiatu lęborskiego, mogli wziąć udział w zorganizowanym w poniedziałek (07.11) X Powiatowym Forum Senioralnym. Oprócz elementów informacyjno-edukacyjnych, spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne.

Kolejne Forum, już dziesiąte, odbyło się w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” – przestrzeni przychylnej zarówno przyswajaniu treści informacyjnych, jak i doskonałe do wszelkich artystycznych prezentacji. Organizatora – Powiat Lęborski – reprezentowali: starosta Alicja Zajączkowska, wicestarosta Edmund Głombiewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego Mirosław Tandek i członek Zarządu Powiatu Ryszard Wenta. Wśród gości reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego znaleźli się” Witold Namyślak – Burmistrz Lęborka wraz z zastępcami: Teresą Ossowską-Szarą i Jerzym Pernalem, zastępca burmistrza Łeby – Krzysztof Król, zastępca wójta Nowej Wsi Lęborskiej – Monika Włusek oraz reprezentująca samorząd Cewic – Marzena Reclaf – wiceprzewodnicząca Rady Gminy. Samorząd wojewódzki reprezentowała radna Sejmiku Województwa Pomorskiego – Mirosława Kaczyńska.

Na każdego z uczestników czekał drobny upominek przy wejściu oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród podczas spotkania. W losowaniu brały udział kupony, które uczestnicy otrzymywali przy wejściu na salę. Tym, do których uśmiechnął się los, nagrody wręczyli: starosta i przewodniczący Rady Powiatu.

W części informacyjnej, dyr. SPS ZOZ w Lęborku, Marta Frankowska mówiła o projektowanych i wdrażanych zmianach modelu opieki psychiatrycznej w SPS ZOZ w związku z założeniami reformy Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. W dużym uproszczeniu, zmiany będą dotyczyły uściślenia korelacji opieki psychiatrycznej z opieką socjalną z uwzględnieniem opieki ambulatoryjnej, środowiskowej, dziennej i stacjonarnej.  W Centrum Zdrowia Psychicznego będzie można otrzymać natychmiastowe wsparcie przez całą dobę – bez skierowania i zapisywania się na wizytę.

Grzegorz Kołodka – specjalista informatyk z Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych przekazał uczestnikom spotkania informacje i rady, o których warto pamiętać, by czuć się bezpiecznym w sieci internetowej, nie utracić danych wrażliwych i nie dać się oszukać.O korzyściach z darmowych usług transportowych door-to-door, procedurze dostępu do tego rodzaju usługi i możliwościach w zakresie mobilności, w tym dla osób niepełnosprawnych z opiekunami mówiła Małgorzata Łabacka z Referatu Programów Pomocowych lęborskiego starostwa.

Artystyczną oprawę na wstępie forum zapewnił zespół „Voice Steps” w składzie: Natalia Czaja, Maja Łukaszuk, Roksana Baranowska i Jakub Szczechowicz. Wokaliści kształcą swoje umiejętności i talenty w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku pod kierunkiem Oliwii Stromskiej. W finale spotkania, w podróż po dawnej piosence kabaretowej, a zwłaszcza po genialnych kompozycjach z „Kabaretu Starszych Panów” zabrał widzów zespół „Bel Canto” spektaklem „Stacyjka Łeba”. W programie znalazło się miejsce na wspomnienie i symboliczny płomyk pamięci zmarłego w kwietniu Jana Kiśluka, dyrektora  LOT „Ziemia Lęborska-Łeba”, przewodnika turystycznego, animatora kultury i przyjaciela zespołu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%