Zamknij
REKLAMA

Oddano do użytku przebudowany odcinek drogi w Kębłowie

09.30, 12.11.2022 KL
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

W środę, 9 listopada dokonano odbioru inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1322G od m. Kębłowo Nowowiejskie do granicy powiatu”.

W Kębłowie w gm. Nowa Wieś Lęborska zakończyła się realizacja przebudowy drogi powiatowej 1322 G od miejscowości do granicy powiatu lęborskiego. Inwestycja w 95 proc. uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Ogólna wartość inwestycji to 1.545.876,40 zł. 1.468.582,58 zł środków to dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Polskiego Ładu. 2,5 proc. zadania – 38.646,91 zł pokryła Gmina Nowa Wieś Lęborska. Identyczną kwotę dołożył Powiat Lęborski.

W ramach inwestycji poszerzona została jezdnia, zwiększając bezpieczeństwo ruchu, w tym również pieszych i rowerzystów. Droga została dostosowana do obecnych norm i standardów, także wytrzymałościowych. Przebudowa wpłynie również pozytywnie na ekologię w okolicy, redukując hałas i emisję spalin poprzez upłynnienie ruchu.

Dzięki przystąpieniu ZDP do programu Innowacyjne Drogi Samorządowe, organizowanego przez Orlen Asfalt, warstwa ścieralna drogi została wykonana z wykorzystaniem asfaltu wysokomodyfikowanego HIMA, co skutkuje wydłużeniem trwałości konstrukcji jezdni w porównaniu z technologiami klasycznymi. To jedna z pierwszych realizacji wykonanych w tej technologii w Polsce północnej.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli: Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska, wicestarosta Edmund Głombiewski, członek Zarządu Powiatu Jacek Perłak i reprezentująca posła Piotra Müllera – radna Sejmiku Województwa Pomorskiego – Mirosława Kaczyńska. Protokół odbioru podpisali: Adrian Wenta – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Inspektor Nadzoru, Alina Suchodolska – przedstawicielka ZDP, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska – Zdzisław Chojnacki oraz Piotr Pisarski – przedstawiciel wykonawcy.

W maju br. w Kębłowie przy współfinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, oddano do użytku przebudowane przejście dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, elementami spowalniającymi ruch kołowy i odcinkami chodnika. W przyszłości, w miarę dostępności środków, planowana jest przebudowa drogi 1322G od Kębłowa w kierunku Lęborka.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%