Zamknij
REKLAMA

Plac zabaw w Mostach ukończony

11.50, 23.11.2022 KL Aktualizacja: 11.53, 23.11.2022
Skomentuj Fot. UG Nowa Wieś Lęborska
REKLAMA

Usytuowany w centrum miejscowości Mosty plac zabaw zaprasza dzieci i nie tylko do korzystania. Jego doposażenie, które właśnie się zakończyło było możliwe dzięki wsparciu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Plac zabaw znajduje się w samym centrum miejscowości, przy ul. Słonecznej, dzięki czemu jest dostępny dla wszystkich mieszkańców Mostów. W tym roku plac został doposażony w linarium, bujak na sprężynie oraz ogrodzenie z paneli edukacyjnych, które oddzieliło część zabawową od siłowni zewnętrznej, powstałej także w tym roku.

Siłownia zewnętrzna posiada następujące urządzenia:

  • orbitrek + poręcze,
  • twister + drabinka,
  • biegacz + wyciskanie siedząc + wyciskanie leżąc.

Oprócz tego zamontowany został także stojak na rowery, a chodnik ułożono w taki sposób, aby umożliwić jazdę po nim na łyżworolkach. Urządzenia siłowni są idealne do rehabilitacji i zwiększyły atrakcyjność tego miejsca, które stało się miejscem integracji międzypokoleniowej. Dzięki nim, z tego miejsca rekreacji oprócz dzieci mogą korzystać również dorośli i młodzież i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Nowa Wieś Lęborska w programie grantowym „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Gmina otrzymała na ten cel 20.000,00 zł dofinansowania.

Źródło: Nowa Wieś Lęborska - Gmina z widokiem

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%