Zamknij
REKLAMA

Powstaną pierwsze świetlice wiejskie w gm. Cewice

09.00, 25.11.2022 KL
Skomentuj Fot. UG Cewice
REKLAMA

Władze gminy Cewice poinformowały, że pierwsze świetlice wiejskie powstaną w dwóch miejscowościach w przeciągu 8 miesięcy. Świetlice staną się miejscem spotkań i organizacji imprez integrujących lokalną społeczność.

Podpisano umowy na budowę świetlic wiejskich w Oskowie i w Unieszynie.

Świetlica wiejska w Oskowie to inwestycja polegająca na budowie budynku parterowego, niepodpiwniczonego, na rzucie prostokąta o wymiarach 18×10 m, przystosowanego pod kątem dostępu dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będzie: pomieszczenie na świetlicę, kuchnia, szatnia, kotłownia, sanitariat męski, damski i dla osób niepełnosprawnych. Ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej wspomagane będzie z odnawialnych źródeł energii. Inwestycja powstanie w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota dofinansowania wynosi 500.000,00 zł. Wartość całości inwestycji wyniesie 569.000,00 zł

Natomiast w ramach inwestycji budowy świetlicy wiejskiej w Unieszynie zostanie zbudowany budynek w konstrukcji szkieletowej drewnianej. W budynku znajdować się będzie sala główna świetlicy, kuchnia, pomieszczenia higieniczno-sanitarne (toalety), pomieszczenie gospodarcze oraz wiatrołap z miejscem na wieszaki. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu. Inwestycja powstanie w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 483 650 zł. Wartość całości inwestycji wyniesie 569 000 zł.

Świetlice staną się miejscem spotkań i organizacji imprez integrujących lokalną społeczność.

Źródło: UG Cewice

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%