Zamknij
REKLAMA

Przebudowana ul. Młynarska

13.32, 30.11.2022 KL Aktualizacja: 13.33, 30.11.2022
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

Ulica Młynarska w Nowej Wsi Lęborskiej została przebudowana w związku z czym odpowiada teraz wymogom współczesnych standardów i wymiernie poprawia stan bezpieczeństwa kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

W miniony poniedziałek (28 listopada) dokonano odbioru przebudowanej drogi powiatowej 1316G - ul. Młynarska w Nowej Wsi Lęborskiej. Oprócz nowoczesnej nawierzchni i nowego oznakowania, droga zyskała ciąg pieszo-rowerowy, który stanowi element ułatwiający poruszanie się pieszym i rowerzystom po drogach powiatu, i jest kontynuacją podobnego ciągu, wykonanego wcześniej w ciągu ulicy Syrokomli w kierunku Kębłowa. Nowe oznakowanie i bezpieczne przejścia dla pieszych to elementy poprawy bezpieczeństwa mieszkańców nowo powstałych osiedli mieszkaniowych przy ulicy Młynarskiej.

Przebudowa objęła odcinek od km 0+000 do km 1+671. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 2.888.567,45 zł, co stanowi 95 proc wartości inwestycji. Pozostałe 5 proc. sfinansowały wspólnie: Powiat Lęborski i Gmina Nowa Wieś Lęborska.

Dobra wiadomość jest taka, że trwa sporządzanie dokumentacji na dalszy ciąg inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w tym rejonie gminy Nowa Wieś Lęborska, a więc na rondo u zbiegu ul. Kębłowskiej i Młynarskiej. Realizacja ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%