Zamknij
REKLAMA

Myśl globalnie, działaj lokalnie

11:00, 17.01.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Wspieraj Niebieskich Bohaterów! Możesz przekazać im 1% podatku.

Rozpoczęła się kampania, która ma na celu zwiększenie świadomości o autyzmie. Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, jak wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1% podatku (KRS: 0000470550) lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom.

Kim są Niebiescy Bohaterowie?

Są nimi dzieci z "Niebieskiego Skarbu". Codzienne czynności, które zdrowym ludziom przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Kampania ma zachęcić podatników do przekazywania swojego 1%. Zebrane środki pomogą Niebieskim Bohaterom rozwijać swoje super-moce.

www.niebiescybohaterowie.pl - to strona internetowa dedykowana kampanii. Można na niej zobaczyć zdjęcia i przeczytać krótki opis każdego Bohatera. Oprócz zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można także przekazać wsparcie na konkretne dziecko, a także dokonać wpłaty online szybkim przelewem bankowym. 

Myśl globalnie, działaj lokalnie

- Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna, dla wielu rodzin wręcz niedostępna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Pomagają w tym właśnie środki z 1%. Pomysł by zrobić coś oryginalnego, zbierając środki z 1% od razu znalazł poparcie wśród rodziców dzieci. Idziemy z pozytywnym przekazem, szukamy mocnych stron dzieci i budujemy koalicję osób wspierających terapię osób z autyzmem. Nie bez znaczenia jest to, że przekazane przez podatników środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby - mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”.


Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP, dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z 1% podatku. Za rok 2016 była to kwota 9.818 zł. Środki te, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, w całości zostały przekazane na sfinansowanie lub dofinansowanie specjalistycznej terapii dla kilkudziesięciu dzieci z autyzmem. Termin rozliczania podatku za rok 2017 mija z końcem kwietnia 2018.

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%