Zamknij
REKLAMA

Co słychać na powiatowych drogach?

09:00, 01.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

Aktualnie w powiecie lęborskim realizowane są trzy inwestycje drogowe, które poprawią bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Prace trwają na następujących odcinkach dróg powiatowych:

  • Janowice - Redkowice. Ten odcinek drogi nr 1311G zostanie poszerzony do 5 m, jego konstrukcja będzie wzmocniona z wykorzystaniem nowoczesnych i trwałych technologii. Zostaną użyte szklano-węglowe siatki geokompozytowe i beton asfaltowy na podbudowie z łamanego kruszywa i cementu stabilizowanego mechanicznie. W ciągu drogi zostaną wykonane chodniki i zjazdy z kostki betonowej. Prace obejmą również przebudowę poboczy wraz z ich stabilizacją oraz oczyszczenie i renowację odwodnień i przepustów.
  • Lębork - Dziechno. Tutaj przebudowywany jest odcinek drogi nr 1330G od granicy Gminy Miasto Lębork do skrzyżowania (rondo) z drogą powiatową nr 1336G w Dziechnie. Powstaną stalowe bariery, utwardzone pobocza i zjazdy, nowoczesna jezdnia asfaltowa o szerokości 5,5 m z poszerzeniami na łukach. Zostaną przebudowane dwa skrzyżowania, poprawione odprowadzenia wody z nawierzchni oraz pionowe i poziome oznakowanie. Korzyści z tej inwestycji odniosą przede wszystkim podróżujący tzw. „kaszubskim skrótem” do Trójmiasta.

  • Kopaniewo - Łebień. W tym, przypadku roboty prowadzone są na trzech odcinkach o łącznej długości 2.250 m. Zakres robót obejmuje, oprócz przebudowy jezdni asfaltowej, wykonanie 37 utwardzonych zjazdów, 6 przejść dla pieszych, zatok i przystanków autobusowych. Inwestycja obejmuje również wykonanie dwóch wyniesionych skrzyżowań, odwodnienia liniowego i umocnienia skarp. Pojawi się oznakowanie, w tym znaki aktywne oraz 30 szt. tzw. „kocich oczek”, czyli niskoprofilowych oznakowań odblaskowych typu PEO-2, co w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo szczególnie po zmierzchu i podczas opadów atmosferycznych.

Wartość łączna trwających projektów to ponad 6 mln 600 tys. zł. W połowie środki pochodzą z dofinansowania, jakie Zarząd Powiatu pozyskał w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%