Zamknij
REKLAMA

Adepci sztuki policyjnej na praktykach w Lęborku

12:31, 13.05.2022 | Kl
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Od poniedziałku na terenie powiatu lęborskiego trwają praktyki, które odbywają słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Młodzi adepci sztuki policyjnej, pod okiem swoich doświadczonych kolegów, uczą się jak w praktyce wykorzystać zdobytą w trakcie szkolenia wiedzę.

Od początku tego tygodnia na drogach powiatu lęborskiego można zauważyć większą ilość policjantów. To patrole lęborskich funkcjonariuszy, którym towarzyszą słuchacze ze słupskiej Szkoły Policji. Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia podstawowego, gdy słuchacze dysponują wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do pełnienia służby. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania niedoświadczonych jeszcze funkcjonariuszy.

Słuchacze pełnią służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, z policjantami służby patrolowo – interwencyjnej, ruchu drogowego i dzielnicowymi. Dzięki temu mają okazję poznać i doświadczyć specyfiki każdej z tych służb. Starsi koledzy uczą ich jak pracować z ręcznym miernikiem prędkości, jak wypełniać druk mandatu, przeprowadzać kontrolę drogową czy interwencję domową.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w lęborskiej komendzie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji. Na zakończenie służby policjanci spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania.

Takie łączone służby lęborskich policjantów ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji planowane są z przerwami do połowy lipca br.

Źródło: KPP Lębork

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%