Zamknij
REKLAMA

Uczniowie SP1 z Erasmusa+ polecieli na Azory

08:30, 24.05.2022 | KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli od 8 do 15 maja w kolejnym międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus+ „SHARKS - Sustainability Heroes and Restless Knights in School” w Angra do Heroismo, na portugalskiej wyspie Terceira w Regionie Autonomicznym Azorów.

Na Azory zjechali uczniowie z Portugalii, Włoch, Hiszpanii, Luksemburga, Macedonii Północnej i Polski. Wykonywali tam zadania projektowe w oparciu o założenia Agendy 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym razem dyskutowali na temat zrównoważonej i nowoczesnej energii oraz zwiększeniu udziału odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym.

Uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazję poznać Angra do Heroismo – historyczne miasto warowne, stolicę wyspy Terceira. Wielką atrakcją była możliwość kąpieli w wodach Oceanu Atlantyckiego, możliwość zwiedzenia od środka wulkanu Algar do Carvao oraz wyprawa motorówkami po Oceanie Atlantyckim w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. 

Uczestnikami projektu byli uczniowie: Jan Kwella kl.7d, Oliwia Olszewska kl. 7d, Judyta Szreder kl.7d i Agata Kurzydło kl.5a. Opiekunami uczniów byli Katarzyna Wróblewska-Kurzydło i Barbara Cieślak. Koordynatorem projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1 jest Katarzyna Wróblewska-Kurzydło.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%