Zamknij
REKLAMA

10 nowych dróg buduje się w Lęborku

08:30, 06.08.2022 | KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

10 nowych dróg budowanych jest w dzielnicy Lębork Wschód. Drogi, do tej pory gruntowe, zyskają nawierzchnię asfaltową wraz z kanalizacją deszczową i chodnikami, co poprawi warunki życia mieszkańców.

Rozpoczęły się prace budowlane w dzielnicy Lębork Wschód - powstaje tu 10 asfaltowych dróg. Do tej pory drogi były jedynie gruntowymi, chociaż większość z nich posiadała oświetlenie uliczne. Teraz zyskają nawierzchnię asfaltową, kanalizację deszczową wraz ze zbiornikami retencyjno-rozsączającymi oraz chodniki lub ciągi pieszo-jezdne z kostki betonowej (na ul. Poziomkowej, Jagodowej, Jeżynowej, Malinowej i części Wrzosowej oraz odcinku ul. Granicznej).

Miasto Lębork pozyskało na budowę 8 mln 820 tys. 126 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To aż 95% wszystkich kosztów budowy w/w dróg na osiedlu. Wartość umów z dwoma wykonawcami, opiewa łącznie na 9 mln 284 tys. 357 zł.  

Do tej pory udało się wykonać kanalizację deszczową w ciągu ulic Miętowej, Jagodowej i Jeżynowej. Prowadzone są tam obecnie prace brukarskie przy chodnikach z kostki betonowej. Kanalizację ułożono także na ulicy Miodowej i częściowo na Wrzosowej. Zaawansowana jest także budowa chodnika przy ulicy Granicznej.  

Przy ulicach: Wrzosowej, Miodowej, Malinowej, Poziomkowej, Jagodowej, Jeżynowej, Miętowej, Lwowskiej, Grodzieńskiej i Granicznej (część) na osiedlu Lębork Wschód stoi już sporo domów jedno- i dwurodzinnych i szeregowych. Ich mieszkańcy zyskają komfort dojścia i dojazdu do swych posesji.

Źródło: lebork.pl

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%