Zamknij
REKLAMA

Przebudowana kładka nad rzeką Łebą

16.43, 08.09.2022 KL Aktualizacja: 16.49, 08.09.2022
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Przebudowana kładka nad rzeką Łebą jest teraz przyjazna dla kajakarzy. Obecnie kajakarze nie napotkają już utrudnienia w postaci wiszących nisko nad wodą kabli. Kajakarstwo to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu, a szlak wodny prowadzący przez Lębork stał się bardziej atrakcyjny dzięki powstałej infrastrukturze.

Zakończyła się przebudowa kładki dla pieszych nad rzeką Łebą w rejonie Parku Chrobrego i Kompleksu Rekreacyjnego przy ul. 8 Maja. Przebudowana została wisząca nisko nad lustrem wody instalacja elektryczna i teletechniczna. Nisko przechodzące nad wodą kable były dużym utrudnieniem dla kajakarzy coraz częściej przypływających do naszego miasta od strony Łęczyc. Dzięki przebudowie i podniesieniu instalacji przy kładce prześwit pod nią w zależności od poziomu wody zwiększył się o 80-100 cm.

Przyjaźniejsze dla kajakarzy jest także miejsce wodowania kajaków na przystani kajakowej na Okalicy. W uzgodnieniu z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie poprawiono spławność rzeki poprzez wybranie kamieni przy pomoście. Dzięki temu zwiększyła się głębokość rzeki w miejscu wodowania kajaków oraz zmniejszyło się ryzyko uszkodzenia kajaków o wystające kamienie.

Kajakarstwo to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu, a szlak wodny prowadzący przez Lębork stał się bardziej atrakcyjny dzięki powstałej infrastrukturze i nowym udogodnieniom. 

Warto przypomnieć, że jesienią 2020 roku w Lęborku zakończono budowę dużej przestani kajakowej. Wraz z przenoską powstała ona przy bulwarze wzdłuż rzeki Łeby w okolicach wiaduktu i zamku. Kajakarze przypływający rzeką Łebą od strony Łęczyc mogą korzystać z pomostu, przenieść kajaki przez bulwar i wodować je na pobliskiej rzece Okalicy. Stamtąd dalej ruszają w kierunku rzeki Łeby. Przystań kajakowa pozwoliła na bezpieczne i wygodne ominięcie jazu przy zamku i Kanału Młyńskiego oraz stała się miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można rozpocząć lub zakończyć kajakowy spływ, zjeść posiłek, wysuszyć kajaki i odpocząć.   

Lęborska przystań, podobnie jak przystanie w Paraszynie, Bożympolu Małym i Wielkim, Wielistowie, Łęczycach, Chocielewku, Poraju, Gaci i w Łebie powstały lub jeszcze powstają na rzece Łebie w ramach unijnego projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię”. 

Źródło: lebork.pl

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%