Zamknij
REKLAMA

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w SP1

12.36, 27.09.2022 KL Aktualizacja: 12.39, 27.09.2022
Skomentuj Fot. Miasto Lębork
REKLAMA

W połowie września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku wzięli udział razem z młodzieżą z Niemiec z Hansagymnasium ze Stralsundu, w tygodniowej polsko – niemieckiej wymianie młodzieży pt. „Gdańsk i Stralsund – wspólna historia.”

Uczestnicy projektu mieszkali w „Domu Pojednania i Spotkań” w Gdańsku, gdzie odbywały się zajęcia w polsko-niemieckich grupach. Różnorodne warsztaty miały na celu przybliżyć polskiej i niemieckiej młodzieży jaki wpływ miała „Solidarność” na wydarzenia w Polsce, Niemczech ale i całej Europie. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli m.in. film „Von Solidarność zur Freiheit - Od Solidarności do wolności”. Była to doskonała okazja do refleksji nad wydarzeniami, które miały i mają miejsce we współczesnej Europie.

Podczas pobytu w Gdańsku uczniowie z Polski i Niemiec wraz z opiekunami zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Bursztynu, Muzeum Narodowe, Centrum Herdera oraz wspinali się na wieżę widokową Bazyliki Mariackiej. Spotkanie w Gdańsku uczniów z Lęborka i ze Stralsundu było również świetną okazją do konwersacji w języku niemieckim i angielskim, zawierania nowych znajomości oraz wspaniałą zabawą łączącą uczniów z Niemiec i Polski. Każdy dzień pobytu rozpoczynał się rozgrzewką językową i grami integracyjnymi. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach pierwszej pomocy oraz bawili się na kręgielni.

Źródło: Miasto Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%