Zamknij
REKLAMA

Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich zostanie przebudowany

16.19, 04.10.2022 KL Aktualizacja: 16.21, 04.10.2022
Skomentuj Fot. Wizualizacja: Pracownia Szpilewicz Architekci
REKLAMA

Rewitalizacja Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich będzie polegała na kompleksowej zmianie zagospodarowania terenu parku, który położony jest w jednym z ważniejszych przestrzennie terenów Lęborka. Miasto Lębork pozyskało środki w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład.

Na rewitalizację otoczenia Lęborskiego Węzła Przesiadkowego w tym Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich miasto pozyskało środki w wysokości 7 milionów złotych, w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Zakres robót obejmować będzie m.in. rewitalizację Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich poprzez kompleksową zmianę zagospodarowania terenu parku. Koncepcja obejmuje m.in. budowę nabrzeża z balustradą, pomostu z platformą widokową, plac zabaw dla dzieci, strefę dla seniorów. Powstaną chodniki i ścieżki oraz nasadzenia drzew i niskiej zieleni. Przebudowane zostanie dojście w kierunku węzła przesiadkowego, które przez pochylnię będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami czy rodziców z wózkami dziecięcymi.

W ramach inwestycji kompleksowo ma zostać wyremontowana także ulica Sienkiewicza (od Grunwaldzkiej do Wojska Polskiego) oraz Grunwaldzka. Remont przejdą także budynki przy Sienkiewicza i Grunwaldzkiej.

Łączny koszt inwestycji oszacowano na 8.906.670 zł. Dotacja ma wynieść 7.000.000 zł (21,41%) a wkład własny samorządu Lęborka 1.906.670 zł.

Urząd Miejski przygotowuje aktualnie dokumentację w celu ogłoszenia przetargu na wykonanie inwestycji.  

Proponowane rozwiązania prezentowane są na wizualizacji opracowanej przez Pracownię Szpilewicz Architekci.   

 

Źródło: Miasto Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%