Zamknij

E-hulajnogi w okresie próbnym

12:55, 17.10.2022 KL Aktualizacja: 16:05, 17.10.2022
Skomentuj Fot. UM w Lęborku Fot. UM w Lęborku

Mieszkańcy Lęborka w okresie 6 tygodni mają możliwość testowania E-hulajnóg firmy TIER Mobility. Hulajnogi są dostępne w mieście od 10 października, a okres próbny potrwa do 22 listopada 2022 roku.

Od 10 października do 22 listopada br. można ulicami Lęborka przemieszczać się e-hulajnogą, trwa bowiem okres próbny zaproponowany miastu przez operatora.

Firma TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności i proponuje mieszkańcom Lęborka przetestować neutralne klimatycznie swoje e-hulajnogi oraz poznać rozwiązania uzupełniające sieć komunikacji publicznej. Zrównoważona mobilność i dywersyfikacja środków transportu to kluczowy element na drodze do zmiany nawyków komunikacyjnych. Operator zachęca do korzystania z tej proekologicznej formy transportu i przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z udostępnionych pojazdów.

Operator e-hulajnóg przypomina, że poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu.

Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę, zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym obowiązują również kierowców hulajnóg.

Na co dzień o porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny marki. Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii operatora: +48 22 627 93 66 lub w aplikacji TIER.

Ścieżka rowerowa dla e-hulajnóg

  • Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość, z jaką użytkownik e-hulajnogi może się przemieszczać to 20 km/h.
  • Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

Jak zacząć jeździć TIER?

  • Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER należy pobrać aplikację, zarejestrować się i wybrać metodę płatności. Następnie należy znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować, skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji.
  • Aby zakończyć jazdę należy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić podpórkę, otworzyć aplikację TIER i dotknąć przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3 zł.

Więcej na stronie www.tier.app

Źródło: UM Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%