Zamknij
REKLAMA

Opowiedział uczniom o swojej sportowej pasji

14.02, 22.10.2022 KL Aktualizacja: 14.07, 22.10.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Wykonywany zawód nie musi być przeszkodą w spełnianiu siebie. Przykładem na to, że również zawód policjanta wcale nie oznacza rezygnacji ze swoich pasji i zainteresowań jest nadkom. Adam Thiel, utalentowany i wielokrotnie nagradzany biegacz, a na co dzień Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Lęborku. Policjant spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku i opowiedział im o swojej karierze sportowej oraz zawodowej.

Nadkomisarz Adam Thiel z lęborskiej komendy jest jednym z policjantów, którzy z sukcesami reprezentują służby mundurowe w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach biegaczy. Policjantem jest od 24, a biega od 35 lat (1987), zdobywając liczne medale w Polsce i poza granicami kraju.

W minionym tygodniu funkcjonariusz spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku, gdzie przybył na zaproszenie dyrekcji, by opowiedzieć o zawodzie policjanta oraz swoich osiągnięciach sportowych.

Policjant – sportowiec jako reprezentant KGP w zawodach biegaczy miał okazję odwiedzić m.in. Fairfax w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku, gdzie podczas Igrzysk Służb Mundurowych zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze drużynowe na dystansie 10 km – przełaj. Jako reprezentant polskich policjantów w 2002 roku pojechał do Aten i tam podczas Mistrzostw Europy Policjantów zdobył brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej, a w 2014 roku we Włoszech z okazji biegu na 10 km zorganizowanego w 70 rocznicę bitwy pod Monte Cassino stanął na podium, zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej powyżej 40 r.ż. W 2016 roku lęborski policjant wraz z innymi przedstawicielami Policji zdeklasował w klasyfikacji drużynowej zawodników XX Biegu o Nóż Komandosa. Policjanci zajęli drużynowo pierwsze miejsce. Ostatnim osiągnięciem nadkom. Thiela jest złoto zdobyte drużynowo z innymi reprezentantami KGP w biegu przełajowym podczas Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Rotterdamie, jakie odbyły się w sierpniu tego roku. Policjant zajął tam też 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Wizyta funkcjonariusza w szkole wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy byli ciekawi jak można połączyć zawód policjanta ze sportową karierą. Nadkom. Thiel wyjaśnił, że wymagającą służbę w Policji bez przeszkód łączy ze swoją pasją do biegania, która notabene niejednokrotnie okazała się niezwykle przydatna w zatrzymywaniu sprawców przestępstw. Ponadto możliwość reprezentowania polskiej Policji podczas międzynarodowych zawodów, pozwoliła mu odwiedzić wiele ciekawych i odległych od naszych granic miejsc.

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%