Zamknij
REKLAMA

Poznali zawód ratownika medycznego

13.01, 18.11.2022 KL Aktualizacja: 13.04, 18.11.2022
Skomentuj Fot. SPS ZOZ Lębork
REKLAMA

W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku zaprosiła Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej do programu „Otwarta Firma”. Uczniowie klas I-III odwiedzili lęborski Szpital i zapoznali się z pracą ratownika medycznego.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku spotkali się z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach obchodów XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w programie „Otwarta Firma”, do którego Szkoła zaprosiła Zespół.

Ratownicy w ciekawy i obrazowy sposób omówili, na czym polega ich praca, co należy do ich zadań, jakie są blaski i cienie ich zawodu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, mieli też wiele pytań do ratowników, którzy zapoznali ich również z działaniem wybranej aparatury medycznej. Podczas spotkani zaprezentowano działanie urządzenia do kompresji klatki piersiowej, pozwalającego na zmniejszenie obciążenia osób udzielających pomocy podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej . Zaprezentowano też działanie kardiomonitora, defibrylatora i pulsoksymetru. Kilku ochotników mogło zbadać swoje tętno i nasycenie krwi tlenem. Największą atrakcją był chyba jednak dla uczniów w pełni wyposażony ambulans medyczny, który mogli dokładnie obejrzeć z każdej strony.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Udział w programie „Otwarta Firma” daje Szkole możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania dalszej edukacji, natomiast Szpital ma okazję zaprezentować swoją działalność oraz zachęcić uczniów do wybrania dla siebie ścieżki edukacyjnej związanej z ochroną zdrowia.

Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku za zaproszenie do udziału w akcji. Mamy nadzieję, że wizyta w Szpitalu była dla uczniów ciekawą lekcją i że pomoże im kiedyś w przyszłości wybrać najlepszą drogę edukacji i rozwoju. (SPS ZOZ Lębork)

Źródło: SPS ZOZ Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%