Zamknij
REKLAMA

Po mieście spaceruje Ambasador

13:18, 14.02.2018 | G.B
Skomentuj
REKLAMA

Po ulicach Lęborka spaceruje Ambasador Niebieskich Bohaterów. Sympatyczna postać superbohatera w którą wcielił się wolontariusz Konrad Bloch odwiedza wiele miejsc promując akcję "Niebiescy Bohaterowie". 

Nietypowa akcja to część kampanii, której celem jest zwiększenie świadomości o autyzmie.

- Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, jak wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1% podatku (KRS: 0000470550) lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom - podkreślają organizatorzy akcji.

Kampanię wspiera akcja na Facebooku, gdzie prezentowane są materiały promocyjne i krótkie filmiki. Od tygodnia „w miasto” wyruszył Ambasador Niebieskich Bohaterów, który w super stroju odwiedza firmy, instytucje, przedszkola informując o akcji i zachęcając do zaangażowania się w pomoc dla jego małych przyjaciół. W ciągu ostatniego tygodnia Ambasador dotarł do 70 miejsc. Jego aktywność można śledzić na profilu FB Stowarzyszenia „Niebieski Skarb”.

W role Ambasadora wcielił się wolontariusz Konrad Bloch – uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Lęborku, który podczas zimowych ferii poświęcił tydzień na promocję akcji.    
- Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna, dla wielu rodzin wręcz niedostępna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Pomagają w tym właśnie środki z 1% - mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”. – Pomysł by zrobić coś oryginalnego zbierając środki z 1% od razu znalazł poparcie wśród rodziców dzieci. Idziemy z pozytywnym przekazem, szukamy mocnych stron dzieci i budujemy koalicję osób wspierających terapię osób z autyzmem. Nie bez znaczenia jest to, że przekazane przez podatników środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

(G.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%