Zamknij
REKLAMA

Miliony na inwestycje drogowe w Lęborku

16:51, 25.10.2021 | .
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Miasto Lębork otrzymało promesę inwestycyjną o wartości 16 mln 471 tys. 100 złotych z Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. W ramach przyznanych środków w Lęborku zostaną wykonane dwie duże inwestycje drogowe.

Pierwszą z nich jest budowa drogi łączącej ulicę Skarżyńskiego z Kossaka. Miasto posiada już dokumentację projektowa na odcinek od skrzyżowania Kossaka z Nadmorską w kierunku ronda i kończy projektować dalszy przebieg drogi aż do ulicy Skarżyńskiego. W ramach wstępnie wycenionej na 4 mln 976 tys. 100 zł inwestycji powstanie droga wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową, oświetleniem oraz kanalizacją deszczową.

Znacznie wyższa jest dotacja na drugie zadanie – Budowa dróg na Osiedlu Wschód. W jej ramach nową nawierzchnię zyskają wszystkie zamieszkane ulice oraz część niezamieszkałych przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Pod ulicami wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz brakujące oświetlenie. Koszt inwestycji oszacowano na 11 mln 495 tys. złotych. Miasto posiada pełną dokumentację projektową, kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu.

Na podstawie kosztorysów rządowe dofinansowanie w przypadku budowy ulic w dzielnicy Lębork Wschód wyniesie 95%, w przypadku połączenia ulicy Skarżyńskiego z Kossaka 89%.

Symboliczny czek trafił już w ręce Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz Skarbnik Miasta Arlety Bałon.

Źródło: lebork.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UniaUnia

0 0

Czek bez pokrycia🤣🤣


🤣 18:31, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%