Zamknij
REKLAMA

Powstanie nowe połączenie drogowe w Lęborku

11:00, 26.04.2022 | Kl
Skomentuj
REKLAMA

Nowa droga połączy ulicę Kossaka ze Skarżyńskiego przez ul. Nadmorską. Połączenie drogowe jest niezbędne do obsługi wciąż budującego się osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Nadmorskiej.

Miasto Lębork pozyskało na budowę nowego połączenia drogowego 4 mln 622 tys. 393 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To aż 89% wszystkich kosztów budowy nowej drogi. 

Podzielone na dwie części inwestycyjne zadanie drogowe obejmuje budowę 1100 metrowej drogi od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 214 przy ulicy Kossaka do ulicy Skarżyńskiego. Droga przecinać będzie ulicę Nadmorską, następnie ma przebiegać równolegle do linii kolejowej Lębork – Łeba, by następnie odbić w kierunku ulicy Skarżyńskiego. Nowa droga jest niezbędna do obsługi wciąż budującego się osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Nadmorskiej i stworzy nowe połączenie tej dzielnicy z miastem poprzez skrzyżowanie ze Stryjewskiego i Mostnika i alternatywnie dalej przez nowy most na Czołgistów.   

Zakres inwestycji obejmuje budowę asfaltowej jezdni o szerokości 6 metrów, dwumetrowego chodnika z kostki betonowej i asfaltowej drogi dla rowerów o szerokości 2 metrów. W ramach prac położona zostanie kanalizacja deszczowa, przepusty oraz wybudowane zostanie ledowe oświetlenie uliczne.   

Wczoraj, 25 kwietnia podpisano w Ratuszu stosowne umowy.

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%