Zamknij
REKLAMA

Rozbudowa parkingu przy Alei Wolności

08:00, 12.05.2022 | KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Przy Alei Wolności, tuż przy ulicy Staromiejskiej trwa budowa nowych miejsc postojowych. W miejscu zatoki postojowej, w której parkować do tej pory mogło 4 lub 5 aut powstaje parking na 14 pojazdów. Auta parkować będą teraz na ukos do ulicy.

Inwestycja obejmuje wykonanie nowych miejsc parkingowych z kostki kamiennej i chodników z płyt betonowych o wymiarach 35 x 35 cm, oznakowanie oraz montaż słupków uniemożliwiających pojazdom wjazd na chodnik.  

Warto zaznaczyć, że projekt przebudowy nie przewiduje wycinki drzew. W ramach przełożenia sieci teletechnicznej przesadzono jedynie krzewy od strony Ronda Solidarności. Uzupełnieniem wybudowanych miejsc parkingowych będą nowe nasadzenia zieleni. Wśród roślin jakie pojawią się w obrębie parkingu znalazły się takie gatunki jak tawuła japońska, pęcherznica kalinolistna, bluszcz pospolity i trawa.

Koszt inwestycji wynosi 195.570  złotych.

To kolejne miejsca parkingowe, które w ostatnim czasie powstają w mieście. Dwa dni temu pisaliśmy o rozbudowie parkingu na zapleczu ulicy Staromiejskiej, gdzie powstaje 21 miejsc postojowych.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%