Zamknij
REKLAMA

Aleję Wolności z ulicą Nadmorską połączy rowerowa droga

08:30, 20.05.2022 | Kl
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Przy ulicach Nadmorskiej, Stryjewskiego, Kellera, Łokietka oraz przy Placu Piastowskim trwa duża przebudowa układu drogowego dzielnicy. Ważnym elementem będzie wybudowanie asfaltowej ścieżki rowerowej łączącej Aleję Wolności z ulicą Nadmorską.

W ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat” powstaje nowe połączenie ulicy Nadmorskiej przez Stryjewskiego, Kellera, Łokietka z Aleją Wolności. Budowana jest tam nowa droga, chodniki, ścieżka rowerowa, parkingi i oświetlenie. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni. Aktualnie front robot przeniósł się na skrzyżowanie ulicy Łokietka z Placem Piastowskim. Wiele dzieje się też przy budynkach na Łokietka gdzie powstają wyczekiwane przez mieszkańców utwardzone miejsca postojowe.

Projekt obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulicy Nadmorskiej ze Stryjewskiego i Malczewskiego. W rejonie terenu zwanego popularnie „Złotym Rogiem” powstanie bezpieczne wyniesione skrzyżowanie z doświetlonymi przejściami dla pieszych. Od ulicy Stryjewskiego w kierunku ul. Kellera budowana jest nowa droga, która przez Kellera biegnąc obok Klubu Osiedlowego „Baza” połączy się z ulicą Łokietka. Gruntownie przebudowana zostanie także ulica Stryjewskiego od skrzyżowania z Nadmorską do Bohaterów Westerplatte. Ważnym elementem będzie wybudowanie asfaltowej ścieżki rowerowej od ulicy Nadmorskiej do Alei Wolności (przy „Orliku”). W ramach inwestycji przy nowej drodze i posesjach powstaną utwardzone miejsca parkingowe, a na obszarze rewitalizowanego obszaru stanie 46 ledowych lamp.

Zadanie inwestycyjne objęte jest dofinansowaniem realizacji Projektu „Odnowiony Lębork – rewitalizacja obszaru Nowy Świat” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego łączna wartość to aż 20 mln 467 tys. zł w tym 11 mln 423 tys. zł to pozyskana przez Miasto Lębork unijna dotacja.

Źródło: lebork.pl

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%