Zamknij
REKLAMA

665 lat nadania praw miejskich Łebie

08.03, 12.07.2022 KL
Skomentuj Fot. Powiat Lęborski
REKLAMA

W miniony weekend Łeba świętowała 665-lecie nadania praw miejskich. Jedną z wielu atrakcji zaplanowanych z tej szczególnej okazji przez Miasto i Księstwo Łeba był przemarsz orszaku oraz rejs do Portu Jachtowego.

Łeba w miniony weekend świętowała 665- lecie nadania praw miejskich. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych z tej szczególnej okazji, Miasto wspólnie z Księstwem Łeba zorganizowało w sobotnie popołudnie przemarsz orszaku. Korowód prowadziła Orkiestra Dęta „Ziemia Lęborska” z tamburmajor Wiesławą Wojciechowicz. Na czele stanął sam Książę Łeby Zbyszko I w towarzystwie swojego dworu, a wraz z nimi, w barwnej paradzie wzięli udział mieszkańcy Łeby i turyści, przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych. Przeszli, tradycyjnie, ulicą Kościuszki do ulicy Abrahama. Tam nastąpił kolejny punkt programu - rejs Księcia Łeby Zbyszka I i zaproszonych gości do Portu Jachtowego  na dalszą część świętowania.

W porcie zabrano się za gotowanie zupy rybnej z wielkiego kotła i rybnej potrawy z patelni, które to potrawy mógł skosztować każdy chętny.  Nie lada atrakcją były, w piątkowy i sobotni wieczór, muzyczne koncerty, w których wystąpili: zespół LemON i Organek.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński, Senator - Kazimierz Kleina, Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska, Przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego – Mirosław Tandek, Burmistrz Miasta Lębork – Witold Namyslak, burmistrzowie miast partnerskich z Mikołajek i Szczyrku, radni miasta Łeby.

fot. Łeba.eu

 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%