Zamknij
REKLAMA

W Łebie rozpoczęła działalność świetlica integracyjna

09.00, 15.07.2022 KL
Skomentuj Fot. Powiat Lęborski
REKLAMA

Otwarcie Świetlicy Integracyjnej dla dzieci z Ukrainy w Łebie odbyło się w środę, 13.07.2022 roku. To wspólna inicjatywa kilku organizacji społecznych, a jej cel to stworzenie miejsca, w którym dzieci mogłyby spędzać czas.

W Łebie swoją działalność oficjalnie rozpoczęła Świetlica Integracyjna dla dzieci z Ukrainy. Pomysł utworzenia miejsca, w którym dzieci mogłyby spędzać czas,  powstał dzięki podpisaniu porozumieniu pomiędzy Rycerzami Kolumba w Łebie, Związkiem Diecezjalnym Dzieło Kolpinga Diecezji Pelplińskiej, a Łebskim Towarzystwem Oświatowym.

Na mocy zawartego porozumienia zostało utworzone Centrum Miłosierdzia, które funkcjonuje w ramach działalności Łebskiego Uniwersytetu Ludowego Stella Maris, a pierwszym wspólnym projektem jest właśnie otwarcie i prowadzenie Świetlicy Integracyjnej. W chwili obecnej do świetlicy uczęszcza 20 dzieci aktywnie biorących udział w zajęciach, a pieczę nad prawidłowym jej funkcjonowaniem i opieką na dziećmi sprawuje 2 pedagogów z Ukrainy. W niedalekiej przyszłości planuje się powiększyć grono pedagogów.  

Na zaproszenie ks. kanonika Zenona Myszk – głównego inicjatora akcji, w oficjalnym otwarciu udział wzięli: Senatorowie – Kazimierz Kleina i Marcin Bosacki, Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska, Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński, Burmistrz Miasta Lębork – Witold Namyślach,Prezes ŁTO – Tadeusz Rabka, przedstawiciele Rycerzy Kolumba oraz radni miasta Łeby.

Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska w trakcie swojego wystąpienia podziękowała ks. kanonikowi Zenonowi Myszk za podjęcie tak wspaniałej inicjatywy i utworzenia miejsca, w którym dzieci mogą wspólnie spędzać czas. Przekazała również drobne upominki, które dzieci mogą wykorzystać w trakcie codziennych zajęć prowadzonych w świetlicy.

Po licznych przemowach zaproszonych gości, uwieńczeniem oficjalnego otwarcia były krótkie występy dzieci oraz filmik prezentujący dotychczasowe zajęcia prowadzone w świetlicy.

Źródło: Powiat Lęborski 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%