Zamknij
REKLAMA

Konsultacje na temat zagrożeń powodziowych

12:30, 29.10.2021 | .
Skomentuj Fot. leba.eu
REKLAMA

W środę 27 października br. w Łebie odbyły się konsultacje na temat zagrożeń powodziowych zorganizowane przez Referat Bezpieczeństwa gminy Łeba, którym przewodniczył Burmistrz Miasta Łeby.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gminy Wicko i Smołdzino, przedstawiciel Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz kierownik Nadzoru Wodnego z siedzibą w Lęborku. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego Wydziału Bezpieczeństwa w Lęborku i Przewodniczący Rady Miasta.

Głównym tematem rozmów było zagrożenie powodziowe, zabezpieczenie przed powodzią jak również odpowiedzialność i nadzór nad tymi zabezpieczeniami na terenach gmin. Przedstawiciele gmin omówili zagrożenia występujące na ich terenach. Rozmowy skupiały się wokół nowych zagrożeń, które na naszych terenach zdarzają się coraz częściej.

Występujące nagłe ekstremalne warunki pogodowe, które do tej pory nie były spotykane na naszym terenie coraz częściej dają o sobie znać. Musimy już dziś rozmawiać i planować jakie działania powinniśmy podjąć aby zminimalizować skutki zagrożeń. W obliczu narastających różnych zjawisk atmosferycznych nie można być obojętnym i sądzić że to nas nie dotyczy.

 

Kierownik Nadzoru Wodnego z siedzibą w Lęborku przedstawił nam zakres działania i kompetencji Nadzoru Wodnego w Lęborku. Rolą wszystkich nas jest współpraca i wymiana informacji. Tylko razem zdołamy coś zrobić aby uniknąć takich sytuacji jak na zdjęciach.

 

Wszystkim obecnym na spotkaniu jeszcze raz bardzo dziękujemy. (UM Łeby)

Zdjęcia przedstawiają zalane okolice Łeby w styczniu 2020r.

Źródło: leba.eu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%