Zamknij
REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się modernizacja Skweru Rybaka w Łebie

11:22, 01.03.2022 | KL
Skomentuj Fot. Pniewski Architekci
REKLAMA

Skwer Rybaka w Łebie oraz jego okolica zmieni się nie do poznania. W listopadzie 2019 roku wybrano projekt przebudowy, a wczoraj (28.02.2022) podpisano umowę na zadanie, które przewiduje, oprócz modernizacji Skweru, również przebudowę układu komunikacyjnego ulic Kościuszki, Morskiej i Wojska Polskiego oraz ulic przyległych.

W sezonie letnim, natężenie ruchu pieszego oraz kołowego jest w Łebie bardzo duże. Obszar centrum miasta, który stanowi Skwer Rybaka z przyległymi ulicami, nie jest bezpieczny i przyjazny dla użytkowników, a ruch odbywa się chaotycznie. Teraz to się zmieni. W założeniu przestrzeń ta będzie pełnić rolę wizytówki miasta pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym, jednocześnie zapewniając turystom, a także mieszkańcom wygodną i bezpieczną komunikację.

Projekt zagospodarowania uwzględnia sugestie zgłoszone przez mieszkańców, bo to oni są tam przez cały rok. Dlatego zastosowane rozwiązania będą funkcjonalne przez cały rok, dla różnych użytkowników: turystów czy handlujących, ale także dla lokalnej społeczności. Opis projektu oraz jego wizualizacja znajduje się tutaj.

Wczoraj, 28 lutego 2022 r. nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych na całe zadanie "Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Kościuszki, Morskiej i Wojska Polskiego oraz ulic przyległych wraz z modernizacją Skweru Rybaka". Przekazanie terenu budowy planowane jest w pierwszej połowie marca.

Całkowity koszt inwestycji to 13709431,13 zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 13023959,57 zł.

 Źródło: leba.eu

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%