Zamknij
REKLAMA

Ciąg dalszy budowy nowego odziału NMM w Łebie

08.00, 18.03.2022 KL
Skomentuj Fot. plus3 architekci
REKLAMA

I etap budowy nowego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Łebie zakończono pod koniec ubiegłego roku. Teraz czas na ciąg dalszy prac.

Wczoraj Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz konsorcjum firm Poleko - Budomex podpisali umowę na realizację dalszych prac dotyczących wykończenia budynku nowego oddziału NMM w Łebie.

I etap budowy, czyli montaż elementów żelbetowych zakończono pod koniec ubiegłego roku. W obiekcie swoje docelowe miejsce znalazł już nawet pierwszy, wielkogabarytowy, eksponat - 150-tonowy kuter GDY-18. Teraz czas na wykończenie tej niezwykle ekscytującej budowli, której elewacja będzie falować niczym wydma, jak o niej mówią projektanci.

Budowany w Łebie nowy oddział Muzeum będzie unikatowym w skali kraju obiektem, łączącym funkcje kulturalne, naukowe i edukacyjne. Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa związanego z Bałtykiem. Nowoczesna ekspozycja poprowadzi zwiedzających przez stulecia historii bałtyckiej żeglugi, prezentując wiele aspektów archeologicznych badań podwodnych NMM. Przestrzeń poświęcona rybołówstwu skoncentruje się wokół głównego eksponatu: 25-metrowego stalowego kutra. Na ekspozycji przedstawione zostaną również na zagadnienia związane z morską energetyką wiatrową. Swoją architekturą nowe muzeum będzie nawiązywać do morza, piaszczystych wybrzeży i wypełnionych wiatrem żagli.

Źródło: plus3 architekci, nmm.pl/muzeum-archeologii-podwodnej-i-rybolowstwa-baltyckiego/

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%