Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Dwieście osób maszerowało ulicą Staromiejską

11:00, 10.04.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Kolor niebieski opanował ulicę Staromiejską i Plac Pokoju. Lęborczanie podsumowali Światowy Dzień Autyzmu. 

Pokaz filmu „Komunia” w kinie „Fregata”, Konferencja „Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem” oraz niebieski Marsz dla Autyzmu ulicami miasta z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Tak wyglądały tegoroczne obchody Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. 

Marsz dla Autyzmu

Finałem Dni Autyzmu (7 kwietnia) był przemarsz niebieskiego korowodu ulicą Staromiejską na plac Pokoju. Baloniki, wiatraczki, okolicznościowy baner i kolor niebieski miał symbolizować solidarność z osobami z autyzmem. 2 kwietnia na całym świecie obchodzono Dzień Wiedzy o Autyzmie. Podczas finału marszu na placu Pokoju z udziałem władz miasta i powiatu, dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”, zaprezentowały występ muzyczny do piosenki zespołu Luxtorpeda pt. „Autystyczny”. Dzieci do występu przez kilka tygodni przygotowywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku, który użyczył też instrumentów. Rozdano także nagrody w konkursie plastycznym „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”.    

- To już 5 lat od kiedy organizujemy Dni Autyzmu w Powiecie Lęborskim – przypomina Emilia Wolska, wiceprezes „Niebieskiego Skarbu”. – Cieszy nas, że wiele działań dotyczących tej tematyki prowadzonych jest na terenie jednostek oświatowych. Przełom marca i kwietnia to wiele oddolnych inicjatyw w szkołach i przedszkolach. Uczniowie przygotowują gazetki szkolne, plakaty, odbywają się pogadanki na ten temat czy lekcje o autyzmie. Myślę, że dzięki tym działaniom temat autyzmu jest już bardziej „oswojony” na terenie powiatu lęborskiego, choć zdajemy sobie sprawę, że do ideału nam jeszcze brakuje. Nasze działania mają przybliżyć problem autyzmu i to się udaje. Z przekazem wychodzimy daleko poza granice powiatu lęborskiego.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TriciaTricia

0 0

This paragraph is genuinely a pleasant one it assists new net
people, who are wishing in favor of blogging.카지노 22:20, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz