Zamknij
REKLAMA

WAŻNE. Lęborski jednym z najlepszych powiatów w Polsce

11:00, 12.04.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Starosta lęborski Teresa Ossowska – Szara odebrała statuetkę potwierdzającą fakt, że powiat lęborski został uznany za jeden z najlepszych samorządów powiatowych w kategorii powiatów średniej wielkości.

Prestiżowe wyróżnienie rankingu powiat uzyskał po raz pierwszy w ciągu 20 lat istnienia. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Liderzy rankingu we wszystkich kategoriach uprawnieni są do używania tytułu "Dobry Polski Samorząd". Celem corocznie organizowanego przez Związek Powiatów Polskich przedsięwzięcia jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych powiatów w kraju, promowanie ich oraz integracja mieszkańców i środowisk.

Ocena prowadzona była w 6 kategoriach: powiatów do 60 tys. mieszkańców, od 60 do 120 tys. mieszkańców, dużych powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców, miast na prawach powiatu oraz gmin miejskich i miejsko – wiejskich i wiejskich.


Powiat lęborski otrzymał maksymalne oceny punktowe w aż 11 obszarach podlegających ocenie w kategorii powiatów średniej wielkości. Zdecydowanie najwyżej oceniono ilość pozyskanych środków finansowych z funduszy zewnętrznych oraz z funduszy krajowych. Przypomnijmy, że właśnie ubiegłoroczny budżet był budżetem zdecydowanie proinwestycyjnym. Wiele rozpoczętych w ub. roku inwestycji jeszcze trwa i zakończy się w tym roku, jak choćby prace termomodernizacyjne czy znajdująca się na półmetku budowa stadionu lekkoatletycznego, zgodnego z wymogami PZLA, na którym będą mogły się odbywać lekkoatletyczne mityngi rangi ogólnopolskiej.
Doceniono także wielkość środków wydatkowanych na szkolenie kadry, środków wydatkowanych na realizację zadań publicznych, programy profilaktyczne z zakresu zdrowia. Premiowano również działalność służącą promocji aktywnego stylu życia poprzez organizowanie imprez o charakterze sportowym. Ten ostatni z wymienionych elementów cieszy się doskonałym odbiorem wśród mieszkańców i sporym zainteresowaniem, co potwierdza udział ponad 400 osób w uruchomionej akcji aktywizacji ruchowej mieszkańców „Powiat Lęborski. Z nami zdrowo i sportowo”. Celem akcji było zgromadzenie wspólnie 100 000 km w rejestrowanym systemie aplikacji mobilnej, by wesprzeć cel społeczny przedsięwzięcia. (Szerzej o postępach akcji informowaliśmy na stronie wczoraj.)

Wśród najwyżej ocenianych elementów, wyróżniono również inicjatywy pomagające zachować specyfikę regionu, pielęgnowanie lokalnych zwyczajów, przyśpiewek i obrzędów, charakterystycznych dla terenu.
- Już sama nominacja była dla nas sukcesem – mówi Teresa Ossowska – Szara, starosta lęborski – Skutkująca wyróżnieniem ocena dokonań naszego samorządu powiatowego to potwierdzenie zaangażowania w tworzenie tego sukcesu wszystkich osób zarządzających i pracujących w powiatowych jednostkach organizacyjnych. To również efekt skuteczności pracy Zarządu Powiatu oraz dobrej współpracy powiatu z naszymi gminami i miastami. Odbierając to wyróżnienia jestem dumna, że mam przyjemność współpracowania na co dzień ze sztabem fachowców w swoich dziedzinach, którzy świadomie współtworzą wspólne dobro o ponadczasowym wymiarze.

Kwalifikację do 15-tki najlepszych samorządów powiatowych w Polsce, powiat lęborski zawdzięcza również wysokiej ocenie działalności miejscowego szpitala, legitymującego się wyróżnieniem „Bezpieczny Szpital”. W zakresie promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych docenione zostało uczestnictwo w inicjatywach krajowych na rzecz ochrony klimatu. Pozytywne oceny powiat otrzymał również m.in. za wspieranie zdolnej i utalentowanej młodzieży, organizację pracowni informatycznych w podległych placówkach, a także za wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem samego urzędu.

 

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ShelaShela

0 0

Hello there! This post couldn't be written much better! Looking at this article reminds me of my
previous roommate! He constantly kept talking about this.
I will send this post to him. Fairly certain he will have
a great read. I appreciate you for sharing! generic viagra usa 19:52, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz