Zamknij
REKLAMA

WEEKEND MAJOWY. W tym roku bezpieczniej?

11:00, 19.04.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze przypominają o zdarzeniach drogowych, do których doszło podczas weekendu majowego w 2017 roku. Zapowiadają wzmożone kontrole.

W dniach 30.04.2017 - 03.05.2017 na terenie powiatu lęborskiego odnotowano 4 zdarzenia drogowe zakwalifikowane jako kolizja drogowa, których przyczyną było nieprawidłowe wyprzedzanie i wymijanie. Jak twierdzą funkcjonariusze, statystyki zdarzeń drogowych z minionego weekendu majowego nie przedstawiają się najgorzej. W tym roku ma być jednak bezpieczniej.

W dniach od 27.04 do 06.05 planowane są ogólnopolskie działania "MAJOWY WEEKEND", w których policjanci przede wszystkim skupią się na: kontrolach prędkości, trzeźwości, prawidłowości przewożenia osób i ładunków w pojeździe, poprawności używania pasów bezpieczeństwa oraz będą represyjnie podchodzić do kierujących, którzy nieprawidłowo wymijają lub nie udzielają pierwszeństwa przejazdu.

Ponad to policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności.

- Chwila nieuwagi, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, które ograniczają widoczność na drodze i powodują, że nawierzchnia staje się śliska, może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Dlatego pamiętajmy - widzieć nie znaczy być widocznym. Wszystko to przemawia za powszechnym używaniem elementów odblaskowych na odzieży niezależnie od wieku. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach pojazdów nadjeżdżających z obu kierunków - mówi asp.sztab. Magdalena Zielke.

Policjanci przypominają też, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Lęborku na ul. Toruńskiej 5, znajduje się całodobowo dostępne urządzenie do kontroli trzeźwości, z którego można skorzystać nieodpłatnie.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz