Zamknij
REKLAMA

Policjanci przeprowadzą kaskadowe "suszenie"

07:30, 25.10.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Lęborscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych szlakach komunikacyjnych pow. lęborskiego.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność w połączeniu z niedostosowaną do panujących warunków prędkością, czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to od wielu lat główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Dlatego lęborscy policjanci 26 października prowadzić będą działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi będą również reagować na nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Na to mają również wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć m. in. zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni, czy natężenie ruchu. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz