Zamknij
REKLAMA

Doposażono stołówkę szkoły w Cewicach

10:00, 04.02.2020 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Cewice otrzymała wsparcie finansowe na doposażenie i poprawę standardu stołówki szkolnej w Zespole Szkół w Cewicach w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

W ramach programu doposażono kuchnię w zmywarko – wyparzarkę z akcesoriami oraz 2 piece konwekcyjno – parowe, pozwalające m.in. na wysoką jakość przyrządzanych dla dzieci potraw, ograniczenie tłuszczów, soli, czasu, energii i wody, różnorodną obróbkę (pieczenie, smażenie, duszenie, grillowanie, blanszowanie, gotowanie na parze i w niskiej temperaturze) oraz umożliwiające przygotowywanie różnych potraw jednocześnie. Zakupiono także 16 stolików i 96 krzesełek stołówkowych o różnej wysokości dla młodszych i starszych dzieci oraz kredens stołówkowy na talerze.

Dostawę i montaż urządzeń gastronomicznych zrealizowała firma GASTIMA ze Słupska, zaś wyposażenie w meble – firma Nowa Szkoła z Łodzi. Dzięki uprzejmości firmy STALGAST z Warszawy w naszej szkole pojawił się doradca kulinarny i ekspert gastronomiczny, Piotr Kosmala, który zaprezentował możliwości systemu kulinarnego zakupionych pieców, gwarantujące doskonały efekt serwowanych potraw. Pan Piotr zaprezentował proces przyrządzania, pieczenia i gotowania brokułów, fasolki szparagowej, filetów ryby oraz kotletów i podudzia z kurczaka. Kucharki otrzymały cenne wskazówki i instruktaż dotyczący przyrządzania posiłków, a ilość zadawanych pytań świadczył, że spotkanie było wyjątkowo interesujące.

Zgodnie z wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 Wnioskodawca musi wnieść wkład własny. W przypadku Zespołu Szkół w Cewicach jako wkład rzeczowy wykazano kwotę 45.559,36 zł brutto, stanowiącą poniesiony w kwietniu 2019 r. koszt remontu dachu na budynku „A” Zespołu Szkół w Cewicach, w którym mieszczą się pomieszczenia stołówki szkolnej. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 86.441,36 zł, zaś dofinansowanie z rządowego programu – 40.882,00 zł.

W maju 2019 roku Gmina Cewice złożyła wspólny wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonujących stołówek w szkolnych w 5 szkołach publicznych z terenu gminy. Cewicka podstawówka jako jedyna w gminie i w powiecie lęborskim, znalazła się w gronie placówek wybranych do dofinansowania. W całym województwie pomorskim dofinansowanie otrzymały jedynie 44 szkoły.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz