Zamknij
REKLAMA

Przebudowa drogi powiatowej zaplanowana

16:30, 20.02.2020 | K.L
Skomentuj Zdjęcie Starostwo Powiatowe
REKLAMA

Wicestarosta Lęborski, Edmund Głombiewski podpisał 18 lutego umowę na opracowanie projektu budowlanego oraz wykonawczego wraz z materiałami przetargowymi zadania: „Przebudowa drogi powiatowej 1325G na odcinku od drogi krajowej nr 6 w m. Leśnice do m. Dziechlino”. Harmonogram inwestycji zakłada jej zakończenie do końca bieżącego roku.

Dokumentację na przedmiotowe zadanie wykona firma MJM Projektowanie, Nadzór i wykonawstwo Michał Marciniak z Klewkowa k/Chojnic.

Przebudowa ma objąć odcinek drogi z Leśnic do Dziechlina o długości 2.620 m. Prace projektowo-dokumentacyjne mają się zakończyć do lipca br., zaś cała inwestycja ma zostać ukończona do końca grudnia 2020 r. Jej koszt wyniesie około 1,1 mln zł. To kolejna z realizowanych robót na drogach powiatowych w tym roku.

Aktualnie trwa projektowanie przebudowy drogi powiatowej 1309G od Kopaniewa do skrzyżowania z DP 1312G w miejscowości Łebień. Zakończenie inwestycji przewidziano na 26 czerwca 2020 r. Wcześniej, bo jeszcze w maju tego roku zakończy się II etap przebudowy drogi powiatowej w okolicach Janowic.

Na ten rok Zarząd Dróg Powiatowych zaplanował jeszcze trzy inwestycje projektowe poprawiające komfort podróżowania po drogach powiatu lęborskiego. Mają to być: przebudowa mostu na rzece Łebie w miejscowości Mosty, przebudowa drogi nr 1330G od granic Lęborka do ronda w Dziechlnie i przebudowa drogi 1303G od drogi wojewódzkiej 214 (kierunek Lębork – Łeba) do miejscowości Żarnowska w Gminie Wicko.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz