Zamknij
REKLAMA

Współpraca się opłaca

07:00, 04.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. nwl.pl
REKLAMA

Dzięki współpracy Powiatu Lęborskiego oraz Gminy Nowa Wieś Lęborska będzie możliwa realizacja trzech inwestycji drogowych na terenie gminy. Łączna  wartość zaplanowanych przebudów dróg to ponad milion zł. Przebudowy, które mają zostać zrealizowane najpóźniej do końca listopada br., dotyczą dróg w Tawęcinie, Krępie Kaszubskiej – Rozgorzu oraz pierwszy etap robót w Lędziechowie.

Ogółem inwestycje będą kosztowały 1.130.000 zł. Gmina Nowa Wieś Lęborska udzieliła pomocy finansowej w wysokości połowy wartości przedsięwzięć. Umowa współfinansowania została podpisana w poniedziałek 2 sierpnia br.

Finansowanie inwestycji drogowych z gminami to w powiecie lęborskim już niemal tradycja. W zeszłym roku gminy dołożyły do remontu dróg powiatowych prawie dwa mln zł, co było najlepszym wynikiem od kiedy metoda współfinansowania partnerskiego zaistniała. Efekty współpracy gmin z powiatem, to przede wszystkim wymierny wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poprawa komfortu korzystania z sieci drogowej na terenie powiatu lęborskiego. 

Nowe inwestycje stały się możliwe dzięki oszczędnościom uzyskanym w poprzednio realizowanych przedsięwzięciach. Jak mówi Wicestarosta Lęborski Edmund Głombiewski:

W wyniku przetargów na dotychczas realizowane wspólne inwestycje drogowe, udało nam się uzyskać na tych zadaniach znaczne oszczędności. To, że przeznaczamy te środki w całości na kolejne inwestycje jest realizacją priorytetów przyjętych przez Zarząd Powiatu Lęborskiego na początku tej kadencji dotyczących konieczności pilnej poprawy stanu technicznego infrastruktury drogowej w naszym powiecie.

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%