Zamknij
REKLAMA

Przy szkole w NWL powstała samoobsługowa stacja rowerowa

12:30, 09.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. SP w NWL
REKLAMA

Od 1 września można korzystać z nowo powstałej samoobsługowej stacji rowerowej przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Środki na inwestycję Szkoła pozyskała z Funduszu Grantowego Farm Frites Poland SA "Fabryka Lokalnych Innowacji”.

Stacja znajduje się naprzeciw głównego wejścia do Szkoły, a w jej skład wchodzą: stojak na rower, ręczna pompka rowerowa, zestaw narzędzi/kluczy na linkach. Teraz każdy może bezpłatnie i samodzielnie naprawić tutaj swój rower.

A tak o stacji powiedziała dyrektor Szkoły Grażyna Wójcik.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale nie zapominajcie o aktywnych wyzwaniach: "Wstań z kanapy – wsiądź na rower”, "Nie narzekaj – naprawiaj sam – nie czekaj”. Wierzymy, że stworzenie takiego miejsca na terenie naszej szkoły przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej mieszkańców gminy, umożliwi samodzielną, darmową naprawę, pomoże w dotarciu do celu (szkoła, dom, orlik, place zabaw) i zachęci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chcielibyśmy, by był to też wyraz dbałości o ekologię i "przesiadanie się” z auta na jednoślad.

Do zobaczenia na ścieżce rowerowej!

Źródło: Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%