Zamknij
REKLAMA

Modernizacja placu zabaw w Siemirowicach

10:30, 28.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. cewice.pl
REKLAMA

Gmina Cewice otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Wymiana urządzeń oraz doposażenie placu zabaw w miejscowości Siemirowice”. Pozyskane fundusze pozwoliły na rozpoczęcie we wrześniu inwestycji, która zakończy się w połowie października.

Istniejący na Osiedlu Na Skarpie w Siemirowicach plac zabaw jest jednym z pierwszych większych placów na terenie naszej gminy. W tym roku zostanie on gruntownie przebudowany. Z jego terenu zostaną usunięte urządzenia będące w złym stanie technicznym. W ich miejsce zamontowane będą nowe, uwzględniające potrzeby zarówno dzieci młodszych, jak i starszych. Korzystający z placu zabaw będą mogli wypróbować zestaw zabawowy dla dzieci młodszych, zestaw zabawowy dla dzieci starszych, huśtawkę wagową, huśtawkę bocianie gniazdo, zjazd linowy Tarzan, piaskownicę, linarium i 2 bujaki. Do dyspozycji towarzyszących im opiekunów będą nowe ławki. Przy okazji zabawy na świeżym powietrzu dzieci będą mogły zdobyć podstawy zasad niezanieczyszczania środowiska wykorzystując do tego licznie rozstawione kosze na śmieci.

Plac zabaw, wyposażony w bezpieczne i atrakcyjne urządzenia zapewni młodym rodzinom z dziećmi możliwość ciekawego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Z doposażonego ogródka jordanowskiego będzie można skorzystać w drugiej połowie października tego roku. (UG Cewice)

Jak podał Urząd całkowita wartość zadania wynosi 62.911,03 zł, a dofinansowanie 10.000,00 zł.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%